Anasayfa Genel Yakın Zamanda Netflix’te Gösterime Girecek Olan 10 Film

Yakın Zamanda Netflix’te Gösterime Girecek Olan 10 Film

Yazar: Mediha Karasungur

Yakın Zamanda Netflix’te Gösterime Girecek Olan 10 Film

1.I Lost My Body – Jérémy Clapin, 2019

Ayrı düştüğü vücudu bulmayı kendisine görev edinmiş ve bunun için laboratuvardan kaçmış olan bir el, Naoufel’e ulaşabilmek için türlü engellerle karşı karşıya kalsa da, amacına ulaşabilmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Jéremy Clapin’in yönettiği I Lost My Body, César En İyi Animasyon Filmi ödülü dahil olmak üzere toplamda beş ödülün sahibi olmuştur.

 

2. The Lighthouse – Robert Eggers, 2019

Robert Pattinson ve Willem Dafoe’nun başrolde olduğu korku ve gerilim türündeki bu siyah-beyaz film 1980’li yıllarda gizemli bir adada yaşayan iki deniz feneri bekçisinin hikayesini anlatıyor. Eski bir denizci olan Thomas Wake’e yardımcı olması için Ephraim Winslow adındaki bir genç gönderilir. Zamanla akıl sağlıklarını kaybetmeye yaklaşan bu iki bekçi en derin korkularıyla yüzleşmek zorunda kalacaklardır.

Bağımsız Ruh En İyi Görüntü Yönetmeni ödülü dahil olmak üzere beş ödüle sahip olan film, 18 Ekim’de Netflix’te gösterime girecek.

 

3. The Forgotten Battle – Matthijs van Heijningen Jr. 2020

Hollanda yapımı olan bu film, 2. Dünya Savaşı’nda önemli bir yeri olan Scheldt Muhaberesini konu ediniyor. İngiliz pilotu olan William Sinclar’in (Jamie Flatters), Hollandalı bir Nazi askeri olan Marinus van Staveren’in (Gijs Blom) ve Alman bir direnişçi olan (Teuntje Visser’in (Susan Radder) hayatlarının kesişme hikayesini anlatan film, 15 Ekim’de Netflix’te gösterime giriyor.

 

4. Don’t Look Up – Adam McKay , 2021

Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchett, Timothée Chalamet, Jonah Hill ve Ariana Grande gibi isimlerin bir araya geldiği bu filmde iki gökbilimci altı ay içerisinde dünyayı yok edecek olan bir meteoru keşfedince tüm dünyayı uyarmak istiyorlar. Film, gökbilimcilerin keşifleriyle beraber gelişen olayları konu ediniyor.

 

5. The Power of the Dog – Jane Campion, 2021

Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı Phil, kardeşi George (Jesse Plemons) ile Montana’daki en büyük çiftliğin sahibidir. Kardeşi çiftliğe yeni evlendiği eşini ve üvey oğlunu getirdiğinde Phil bundan büyük bir rahatsızlık duyar ve onları çiftlikten gönderebilmek için elinden geleni yapar. Onlarca ödülü olan Jane Campion’un yönetmen koltuğunda yer aldığı bu film, yönetmenin en yeni filmi.

 

6. The Hand of God – Paolo Sorrentino, 2021

Paolo Sorrentino’nun senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği son filmi The Hand of God filminin 15 Aralık’ta Netflix’te gösterime girmesi bekleniyor. Otobiyografik özellikler taşıyan film, Fabietto Schisa (Filippo Scotti) adlı bir gencin 1980 yılında Napoli’de olan yaşamını anlatıyor. Venedik’te prömiyerini yapan film, Sorrentino’nun çocukluk anılarından esinlenerek yazıldı ve Venedik Film Festivali’nde tam üç ödül kazandı.

 

7. Passing – Rebecca Hall, 2021

Nella Larsen’in aynı isimli romanından uyarlanan bu film, okul arkadaşı olan Irene (Tessa Thompson) ve Clare’in (Ruth Negga) yıllar sonra karşılaşmalarını anlatıyor. Bu karşılaşmayla birlikte iki kadın, yaptıkları seçimler sebebiyle büyük bir çatışma yaşarlar. Irene Afro-Amerikan toplumunun bir parçası olarak yaşamını sürdürürken, açık tenli siyah bir kadın olan Clare ise beyaz insanların yanında, kökenini görmezden gelerek daha rahat bir yaşam sürebilmek adına bir beyaz gibi davranarak hayatına devam eder.

 

8. Operation Hyacinth – Piotr Domalewski, 2021

1985 yılının komünist Polonyası’nda bir eşcinsel cinayeti işlenmiştir. Bu cinayet araştırmasından tatmin olmayan genç bir polis memuru olan Robert (Tomasz Ziętek) gerçeği ortaya çıkarabilmek için işe koyulur ve bu süreçte katı babasıyla, gizli bir polis memuruyla ve son olarak da komünist yetkililerle yüzleşmek durumunda kalır.
Domalewski’nin yönettiği Polonya yapımı film, 13 Ekim’de Netflix’te gösterime girecek.

 

9. Fever Dream – Claudia Llosa, 2021

Samanta Schweblin’in aynı isimli eserinden uyarlama olan film, Amanda ve Carola adlı iki annenin arasındaki karmaşık ilişkiyi anlatıyor. Carola’nın oğlu olan David, Amanda’ya başına neler geldiğini hatırlaması için yardım etmeye çalışırken ebeveyn-çocuk arasındaki hassas iplerin ve kırgın ruhların hikayelerini keşfederler.

Film 13 Ekim’de Netflix’te gösterime girecek.

 

10. The Trip – Tommy Wirkola, 2021

15 Ekim’de Netflix’te gösterime girecek olan Norveç yapımı film, aralarındaki bağı yenilemek için ıssız bir dağ evine gitmek üzere yola çıkan bir çifti anlatıyor. Birbirlerini öldürmek gibi bir niyeti olan çift, daha planlarını gerçekleştiremeden beklenmeyen misafirlerin ziyaretiyle birlikte çok daha büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalırlar.

Yakın Zamanda Netflix’te Gösterime Girecek Olan 10 Film

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...