Anasayfa Listeler Son Zamanların En Çok İzlenen Güney Kore Dizileri

Son Zamanların En Çok İzlenen Güney Kore Dizileri

Yazar: Eslem Saraçoğlu

Son Zamanların En Çok İzlenen Güney Kore Dizileri

Güney Kore dizileri bütün dünyaya ilham veren senaryoları ve samimi karakterleri ile uzun süredir yükselişte. Pandemi sonrası lise, üniversite gibi ortamlarda geçen gençlik dizilerinde bir artış yaşandı. Aynı zamanda pandemi sonrasına ertelenen prodüksiyon gerektiren projeler yavaş yavaş seyirciyle buluşmaya başladı. Beyaz ekranın tekrar canlanmaya başladığı bu senede internet dizileriyle de müthiş bir evrenselleşme potansiyeli oluştu. Disney+, AppleTv+ gibi platformların yaygınlaşması da bu durumu etkilemekte. Peki son zamanların en çok izlenen k-dramaları neler ve kaç tanesinden haberdarsınız? Gelin hep beraber duruma bakalım!

  1. Twenty-Five Twenty-One (IMDb Puanı: 8.7)

90’lar dokunuşları ile bezenmiş bir gençlik dizisi desek yanlış olmaz. Gençlikten yetişkinliğe geçiş, meslek, kariyer, değerler gibi konulara yer veren bu dizi oldukça samimi bir senaryoya sahip. Hayallerinin peşinden giden iki genç eskrimci etrafında şekillenen dizi, sade ve gerçekçi. Bu dizi zaman zaman sizi duygulandırabilir!

Tür: Dram, Romantik

Yayın tarihi: 12 Şubat 2022

Bölüm sayısı: 16

Yönetmen: Jung Ji-hyun

Oyuncular: Kim Tae-ri, Nam Joo-hyuk, Bona, Choi Hyun-wook, Lee Joo-myung

 

  1. Money Heist: Korea (IMDb Puanı: 5.2)

Konu: Netflix’in en başarılı dizilerinden olan La Casa de Papel’in ekranlara veda etmesinin ardından Güney Kore uyarlaması Money Heist: Korea seyirciyle buluştu. Hayran kitlesi bir hayli fazla olan bu yapımı uyarlamak kolay değil. Herkesi memnun etmek mümkün olmasa da bir kez daha akıllıca planlanmış bir soygun dizisi izlemek fena fikir sayılmaz.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

Yayın tarihi: 24 Haziran 2022

Bölüm sayısı: 6

Yönetmen: Kim Hong-sun

Oyuncular:    Yoo Ji-tae, Park Hae-soo, Jeon Jong-seo, Lee Hyun-woo, Lee Won-jong, Park Myung-hoon

 

  1. Nevertheless (IMDb Puanı: 7.2)

K-drama izlemeyen kişilerin bile Netflix’te dikkatini çeken Nevertheless, bir senenin ardından popülerliğini korumaya devam ediyor. Aşka inanmayan kalbi kırık bir kadın olan Yoo Na-bi ile ciddi bir ilişki kurmak istemeyen çapkın Park Jae-eon arasında gelişen belirsiz bir romantizm üzerine işlenen dizinin ritmi diğer k-dramalara göre biraz daha düşük. Cüretkarlığı ile izleyiciyi şaşırtan dizinin planları, renkleri ve oyunculukları başarılı olmakla beraber çok ilgi uyandırıcı olduğunu düşünmüyorum. Sakin ilerleyen bir şeyler izlemek isteyenler için ise birebir.

Tür: Dram, Romantik

Yayın tarihi: 19 Haziran 2021

Bölüm sayısı: 10

Yönetmen: Kim Ga-ram

Oyuncular: Han So-hee, Song Kang, Chae Jong-hyeop

 

  1. Anna (IMDb Puanı: 7.7)

Güney Kore’nin uluslararası tanınırlığı en yüksek oyuncularından biri olan Bae Suzy uzun bir aradan sonra başrol ile ekranlara dönüş yapıyor. Duyma engelli bir anne ile terzi babanın kızı olan Yumi, kendi uydurduğu küçük bir yalan yüzünden gerçek kimliğini kaybeder ve yeni bir isimle sıfırdan bir hayat yaşamaya başlar.

Tür: Dram

Yayın tarihi: 8 Temmuz 2022

Bölüm sayısı: 6

Yönetmen: Lee Joo-young

Oyuncular: Bae Suzy, Jung Eun-chae, Kim Jun-han, Park Ye-young

 

  1. All of Us Are Dead (IMDb Puanı: 7.5)

 

Uzak Doğu’nun korku yapımlarında başarılı olduğu bir gerçek. Güney Kore yapımı bu zombi dizisi bildiğiniz zombilere göre çok daha etkileyici. Senaryo idare etse de olur diyorsanız; ses, makyaj ve açılar ile aksiyon arayanlara birebir!

 

Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik

Yayın tarihi: 28 Ocak 2022

Bölüm sayısı: 12

Yönetmen: Lee Jae-kyoo, Kim Nam-su

Oyuncular: Park Ji-hu, Yoon Chan-young, Cho Yi-hyun, Park Solomon, Yoo In-soo, Lee Yoo-mi, Kim Byung-chul, Lee Kyu-hyung

 

  1. Pachinko (IMDb Puanı: 8.4)

K-drama dendiğinde akla gelen ilk kişi Lee Min Ho, bu sefer AppleTV+ projesi için kamera karşısında! Yazar Min Jin Lee’nin New York Times çok satanlarına giren kitabından uyarlandı. Koreli bir ailenin önce Japonya’ya oradan Amerika’ya zorunlu göç ederken yaşadıkları trajediyi anlatılıyor. Festival filmi tadında görsel şölen yaşatacak bir dizi arayanlar için etkileyici bir yapım olduğunu söyleyebilirim.

Tür: Dram

Yayın tarihi: 25 Mart 2022

Bölüm sayısı: 8

Yönetmen: Kogonada, Justin Chon

Oyuncular: Youn Yuh-jung, Lee Min-ho, Kim Min-ha, Jin Ha

 

  1. Tomorrow (IMDb Puanı: 7.7)

Fantastik dizilere benzer bir konuya sahip olan Tomorrow, kazayla yarı insan ve yarı ruh haline gelen genç bir adamın özel görevleri yerine getirmek için yeraltı dünyasında bir Azrail şirketi tarafından işe alınmasıyla başlayan olayları anlatır.

Tür: Aksiyon, Komedi, Dram

Yayın tarihi: 21 Mayıs 2022

Bölüm sayısı: 16

Yönetmen: Kim Tae-yoon, Sung Chi-wook

Oyuncular: Kim Hee-sun, Rowoon, Lee Soo-hyuk, Yoon Ji-on’un

 

  1. Forecasting Love and Weather

Hava durumu ve ilişkiler arasında nasıl bir ilişki vardır? Kore Meteoroloji İdaresi’nde çalışan insanların arasındaki rekabet, dostluk, aşk gibi konular üzerine işlenen samimi bir ofis dizisi.

Tür: Romantik Komedi

Yayın tarihi: 3 Nisan 2022

Bölüm sayısı: 16

Yönetmen: Cha Young-hoon

Oyuncular: Park Min-young, Song Kang, Yoon Park, Yura

 

  1. Rookie Cops (IMDb Puanı: 7.4)

Bir polis akademisi dizisi daha mı? Dizi, seçkin Kore Ulusal Polis Üniversitesi’ne kayıtlı polis akademisi öğrencileri etrafında dönüyor.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Yayın tarihi: 16 Mart 2022

Bölüm sayısı: 16

Yönetmen: Kim Byung-soo

Oyuncular: Kang Daniel, Chae Soo-bin, Lee Shin-young, Park Yoo-na

 

  1. Taxi Driver (IMDb Puanı: 8)

Öncelikle dizinin ikinci sezon onayı aldığını söylemek isterim! Annesi gençken öldürülen Kore Askeri Akademisi mezunu Kim Do-gi, annesini öldüren adamdan intikam alamadığı için haksızlığa uğrayan diğer insanlara intikam alma hizmeti sunan bir taksi şoförü olarak çalışıyor. Dizide Güney Kore’de işlenen suçlara işaret ediliyor olması da ilgi çekici tarafıdır.

Tür: Aksiyon, Suç, Dram

Yayın tarihi: 9 Nisan 2021

Bölüm sayısı: 16

Yönetmen: Park Joon-woo

Oyuncular: Lee Je-hoon, Esom, Kim Eui-sung

 

Daha fazla liste görmek isterseniz yorumlarda önerilerinizi yazabilirsiniz!

 

Son Zamanların En Çok İzlenen Güney Kore Dizileri

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...