Ana sayfa » Oscar 2021 Kazananlar Listesi!

Oscar 2021 Kazananlar Listesi!

Yazar: Oğuzhan Güre

Oscar 2021 Kazananlar Listesi!

Pandemi nedeniyle iki defa ertelenen, sinema dünyasının en prestijli organizasyonu Oscar Ödülleri (93. Akademi Ödülleri) nihayet sahiplerini buldu. Türkiye saatiyle 03:00’te başlayan tören, TRT 2’de canlı olarak yayınlandı. İşte heyecanlı mücadelenin kazananları…

– En İyi Film –

The Father (Sony Pictures Classics) 

Judas and the Black Messiah (Warner Bros.) 

Mank (Netflix) 

Minari (A24) 

Nomadland (Searchlight Pictures) – KAZANAN

Promising Young Woman (Focus Features) 

Sound of Metal (Amazon Studios) 

The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

 

– En İyi Yönetmen –

Thomas Vinterberg (Another Round)

David Fincher (Mank) 

Lee Isaac Chung (Minari) 

Chloé Zhao (Nomadland) – KAZANAN

Emerald Fennell (Promising Young Woman)

 

– En İyi Erkek Oyuncu –

Riz Ahmed (Sound of Metal) 

Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom) 

Anthony Hopkins (The Father) – KAZANAN

Gary Oldman (Mank) 

Steven Yeun (Minari) 

 

– En İyi Kadın Oyuncu –

Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom) 

Andra Day (The United States v. Billie Holiday) 

Vanessa Kirby (Pieces of a Woman) 

Frances McDormand (Nomadland) – KAZANAN

Carey Mulligan (Promising Young Woman) 

 

– En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu –

Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)

Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah) – KAZANAN

Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)

Paul Raci (Sound of Metal)

Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

 

– En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu –

Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)

Glenn Close (Hillbilly Elegy)

Olivia Colman (The Father)

Amanda Seyfried (Mank)

Youn Yuh-jung (Minari) – KAZANAN

 

– En İyi Uyarlama Senaryo –

Borat Subsequent Moviefilm, Peter Baynham, Sacha Baron Cohen, Jena Friedman, Anthony Hines, Lee Kern, Dan Mazer, Nina Pedrad, Erica Rivinoja, Dan Swimer 

The Father, Christopher Hampton, Florian Zeller – KAZANAN

Nomadland, Chloé Zhao 

One Night in Miami, Kemp Powers 

The White Tiger, Ramin Bahrani 

 

– En İyi Orijinal Senaryo –

Judas and the Black Messiah, Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, Kenneth Lucas 

Minari, Lee Isaac Chung 

Promising Young Woman, Emerald Fennell – KAZANAN

Sound of Metal, Abraham Marder, Darius Marder, Derek Cianfrance 

The Trial of the Chicago 7, Aaron Sorkin 

 

– En İyi Uluslararası Film –

Another Round (Denmark) – KAZANAN 

Better Days (Hong Kong)

Collective (Romania) 

The Man Who Sold His Skin (Tunisia)

Quo Vadis, Aida? (Bosnia and Herzegovina)

 

– En İyi Yapım Tasarımı –

The Father

Ma Rainey’s Black Bottom

Mank – KAZANAN

News of the World

Tenet

 

– En İyi Kurgu –

The Father, Yorgos Lamprinos

Nomadland, Chloé Zhao 

Promising Young Woman, Frédéric Thoraval 

Sound of Metal, Mikkel E.G. Nielsen – KAZANAN

The Trial of the Chicago 7, Alan Baumgarten

 

– En İyi Görüntü Yönetimi –

Judas and the Black Messiah, Sean Bobbitt 

Mank, Erik Messerschmidt – KAZANAN

News of the World, Dariusz Wolski 

Nomadland, Joshua James Richards 

The Trial of the Chicago 7, Phedon Papamichael 

 

– En İyi Kostüm Tasarımı –

Emma

Mank

Ma Rainey’s Black Bottom – KAZANAN

Mulan

Pinocchio

 

– En İyi Ses Miksajı –

Greyhound

Mank

News of the World

Soul

Sound of Metal – KAZANAN

 

– En İyi Kısa Animasyon Filmi –

Burrow (Disney Plus/Pixar)

Genius Loci (Kazak Productions)

If Anything Happens I Love You (Netflix) – KAZANAN

Opera (Beasts and Natives Alike)

Yes-People (CAOZ hf. Hólamói)

 

– En İyi Film Müziği –

Da 5 Bloods, Terence Blanchard 

Mank, Trent Reznor, Atticus Ross 

Minari, Emile Mosseri 

News of the World, James Newton Howard 

Soul, Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste – KAZANAN

 

– En İyi Kısa Film –

Feeling Through

The Letter Room

The Present

Two Distant Strangers – KAZANAN

White Eye

 

– En İyi Belgesel Film –

Collective (Magnolia Pictures and Participant) 

Crip Camp (Netflix) 

The Mole Agent (Gravitas Ventures) 

My Octopus Teacher (Netflix) – KAZANAN

Time (Amazon Studios) 

 

– En İyi Kısa Belgesel –

Colette (Time Travel Unlimited) – KAZANAN

A Concerto Is a Conversation (Breakwater Studios) 

Do Not Split (Field of Vision) 

Hunger Ward (MTV Documentary Films)

A Love Song for Latasha (Netflix) 

 

– En İyi Görsel Efekt –

Love and Monsters

The Midnight Sky

Mulan 

The One and Only Ivan

Tenet – KAZANAN

 

– En İyi Saç ve Makyaj –

Emma

Hillbilly Elegy

Ma Rainey’s Black Bottom – KAZANAN

Mank 

Pinocchio

 

– En İyi Animasyon Filmi –

Onward (Pixar) 

Over the Moon (Netflix) 

Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (Netflix) 

Soul (Pixar) – KAZANAN

Wolfwalkers (Apple TV Plus/GKIDS) 

 

– En İyi Orijinal Müzik –

Fight for You, (Judas and the Black Messiah) – KAZANAN

Hear My Voice, (The Trial of the Chicago 7) 

Húsavík, (Eurovision Song Contest) 

Io Si (Seen), (The Life Ahead”) 

Speak Now, (One Night in Miami) 

Oscar 2021 Kazananlar Listesi!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap