Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Marvel Studios: Legends | Bölüm 1-2 (İnceleme)

Marvel Studios: Legends | Bölüm 1-2 (İnceleme)

Yazar: Ahsen Aktaş

Marvel Studios: Legends | Bölüm 1-2 (İnceleme)

Televizyon belgesel dizisi türündeki yapımda Marvel Cinematic Evreni’ndeki karakterlerin en ikonik anlarını izliyoruz. İlk iki bölümü yayınlanan dizinin bölüm süreleri 8 dakikayı aşmıyor ve Cuma günü başlayacak olan WandaVision için de bir özet niteliğinde olmuş.

İlk bölümünde Wanda Maximoff’un MCU’daki hayatını kısa bir şekilde izlerken tüylerin diken diken olmaması elde değil. Çizgi roman okuyorsanız Wanda’nın ne kadar güçlü aynı zamanda sayko olduğunu biliyorsunuzdur.

SPOILER-Bütün X-Men ırkını silebilecek kadar güçlü-SPOILER

MCU’da gördüğümüz Wanda güçlü değil olarak algılanmasın, bence en güçlü Avengers kendisi keza Thanos’la teke tek atabilen çıkmadı ondan başka. Her neyse Wanda’nın MCU macerasını tekrar izlemek keyifli oldu, Pietro’nun ölümünü izlemek üzdü tabi biraz.

İkinci bölümün atfedildiği kişi ise Vision. Iron Man 1’den itibaren MCU’da yer alan Paul Bettany’nin Vision olarak Avengers: Age of Ultron’la hayatımıza girmesi kadar mantıklı bir şey daha yok. Wanda kadar görkemli bir MCU geçmişine sahip olmasa da bir androidin insansı davranışlarını elde etme sürecini bu bölümle izlemek, hatırlamak keyifli oldu.

Beni en çok heyecanlandıran MCU projelerinden WandaVision dizisine olan heyecanımı, merakımı pekiştirdi bu iki bölüm. WandaVision yazılarında görüşmek üzere.

Marvel Studios: Legends | Bölüm 1-2 (İnceleme)

Ahsen Aktaş’ın Diğer Yazıları İçin Tıklayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...