Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Eternals’ın Yapımcısı LGBTQ Eleştirilerine Yanıt Verdi

Eternals’ın Yapımcısı LGBTQ Eleştirilerine Yanıt Verdi

Yazar: Mediha Karasungur

Eternals’ın Yapımcısı LGBTQ Eleştirilerine Yanıt Verdi

5 Kasım tarihinde prömiyerini yapan Eternals, Deviantlar ile mücadele edebilmek için yüzyıllar boyu gizlice dünyada yaşayan ölümsüz ve süper güçlü varlıkları anlatıyor. Deviantlar ortaya çıktığında Eternallar tekrar bir araya gelmek ve onlarla savaşmak için tekrar ayağa kalkmak durumunda kalıyorlar. Film ödüllü yazar ve yönetmen Chloé Zhao tarafından yönetildi.

Eternals: Eleştirmenlerin Düşüşü

Filme gelen eleştiriler oldukça karışık ve Rotten Tomatoes’da bir Marvel filmi olarak şaşırtıcı derecede düşük puan aldı. Şimdiye dek yapılan Marvel filmlerinde en çok çeşitliliğe sahip olan filmde işitme engelli bir süper kahramanın yanı sıra, eşcinsel bir süper kahraman da yer alıyor. Filmde kocası Ben Stoss ile öpüşürken gösterilen eşcinsel karakter, bazı eleştirilerin odağında oldu. Kevin Feige, bu karakterle başlayan LGBTQ temsilinin MCU’da yalnızca bir başlangıç olduğunu söyledi.

Eternals’ın yapımcısı Victoria Alonso, Outfest Legacy Awards’ta LGBTQ eleştirilerine yanıt verdi. Küresel izleyici kitlesine sahip olmanın getirdiği ciddi bir sorumluluğun varlığından bahseden Alonso, izleyicilerin kendilerinin temsil edildiğini görmelerinin oldukça önemli olduğunu belirtti. Her insanın kendi etnik kökenini, tarihini veya yaşam biçimlerini beyaz perdede görebilmesinin oldukça önemli olduğunu söyleyen Alonso, izleyicilerin desteği olmadan küresel bir başarıya ulaşmanın mümkün olmadığını belirtti. Filmde yer alan çeşitliliğin ve kapsayıcılığın bir strateji değil, bir sorumluluk olduğunu söylerken, Hollywood’un çeşitlilik ve temsilin bir sorumluluk olduğunu yeni yeni öğrendiğini de belirtti.  Victoria Alonso, Eternals’ı eleştirenlerin fikirlerini görmezden gelmediğini, herkesin kendine ait fikirlere sahip olabileceğini belirtirken, eleştirmenlerin filmlerdeki karakter çeşitliliğinin ve temsilin büyümeye devam edeceğini, bu durumu kabul etmeleri gerektiğini söyledi.

Eternals’ın Yapımcısı LGBTQ Eleştirilerine Yanıt Verdi

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...