Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Emily in Paris 3. Sezon: O Artık Bir Turist Değil

Emily in Paris 3. Sezon: O Artık Bir Turist Değil

Yazar: Ceren Tunalı

Emily in Paris 3. Sezon: O Artık Bir Turist Değil

Her sezon bizleri gerçek dünyadan koparıp, Paris’in şatafatlı atmosferine sürükleyen Emily in Paris, 3.sezonuyla geri döndü. Geçtiğimiz sezon hem işi hem de ilişkisiyle ilgili belirsizlikle bıraktığımız Emily, işleri yoluna koyabilecek mi?

2.sezonun sonunda Emily’nin Amerikadaki patronu Madeline’in Paris ofisini ziyarete gelmesi ve Paris ofis müdürü Sylvie ile aralarındaki uyuşmazlıktan dolayı Savoir ekibinin tüm fransız çalışanlarının işi bırakması ve yeni bir ajans kurmasıyla birlikte arada kalan Emily, gönlü Sylvie ve ekibinden yana olmasına rağmen Madeline’e bir türlü ayrılmak istediğini söyleyemez. Aynı zamanda erkek arkadaşı Alfie’nin Londra’ya taşınma teklifiyle de kafası karışan Emily bu sezonun başında tam da bir dilemmanın ortasındadır. Aynı anda iki işi birden yürütmeye çalışırken, şehirden ayrılacak olan erkek arkadaşına vakit ayıramamasıyla beraber ilişkisinde de tehlike çanları çalmaya başlar. Çok geçmeden, iki yerde birden çalıştığı ortaya çıkan Emily bir karar vermek zorunda kalır.

Savoir, bütün müşterilerini kaybederken, henüz ofisleri bile olmayan Sylvie, Luc ve Julien de taze ajanslarını tanıtma ve müşteri bulma çabasındadır.  Tüm müşterilerini kaybeden Madeline, Savoir’ı kapatıp Chicago’ya dönmeye karar verir, üstelik yanında Emily’yi de götürmeye kararlıdır. Emily hayallerinin şehri Paris’ten ayrılmak istemez ve kendini bir anda işsiz kalmış olarak bulur. Sylvie ve Agence Gratue ekibi Emily’ye tekrar bir şans verecek midir?

İlişkilerine tekrar şans veren Camille ve Gabriel cephesinde bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Gabriel restorantta işlerin yoğun olması sebebiyle Camille’e istediği ilgiyi gösteremez. Şehre yeni gelen sanatçı Sofia ile Camille arasındaki sıradışı çekim,ikili cephesinde işler karışmasına sebep olur. Tüm bunlar olurken, restoranını bir adım ileriye taşımaya çalışan Gabriel ise hayallerine kavuşmaya hiç bu kadar yakın olmamıştır.

Mindy, Benoit ve Etienne ise son gösterilerinden sonra ilgi görmeye başlar ve şehrin önde gelen caz kulüplerinden birinde sahne alma şansı yakalar. Kulüp sahibinin Mindy’ye sahne teklifi etmesi grubu dağıtacak mıdır? Mindy’nin lise aşkı Nicolas’nın bir anda hayatlarına girmesi, Benoit ile ilişkisini çıkmaza sokmaya başlar. İkili bu engeli de aşabilecek midir?

Çizdiği karakterler, atmosfer ve Paris’in büyülü moda dünyasına açtığı kapıyla her sezonunda bizi ekrana bağlayan Emily in Paris, yine bu çizgisini korumayı başarmış. Karakterlerin her birinin değişik ve bir o kadar özel olması bu diziyi iyi yapan şeylerden biri. Her ne kadar bu cast ve prodüksiyon iyi bir senaryo ile desteklenmese de bir şekilde her sezon bu işin altından kalkarak izleyiciyi ekrana bağlamayı başarıyorlar. Ancak 3.sezonunda da bildiğimiz hikayeler ve dramalara yer veren Emily in Paris artık Paris atmosferini yansıtması dışında pek de izleyiciyi tatmin etmeyi başaramıyor. Her sezon Emily’nin olayları önce karmaşık hale getirip sonra düzeltmesi, sürekli bir kararsızlık içinde olması ve Gabriel, Camille ve Emily arasındaki aşk üçgeni artık seyirciyi biraz sıkmaya başladı desem yanlış olmaz diye düşünüyorum. Her ne kadar kendini izletmeyi bir şekilde başarsa da bu başarının senaryo sayesinde olmadığı aşikar. Her sezonun belli bir paternde ilerlemesi artık sürekli aynı şeyleri izliyormuş hissi uyandırmaya başladı. Sezon sonlarında hikayenin en karmaşık yerinde bıraktığımız karakterler, yeni sezon başında bu problemler hiç olmamış gibi hayatlarına devam ediyor, çoğu olay çözülmüyor ve sezonun son bölümünde olaylar tekrar içinden çıkılmaz bir hal alarak yine en karmaşık yerinde bitiyor. Yeni sezon hiçbir zaman seyirciyi tatmin etmiyor. İlk sezonuyla izleyiciye büyük umutlar vadeden Emily in Paris, maalesef her yeni sezonda beklentinin düşmesine sebep oluyor. Yine de yoğun bir günün ardından kafa dağıtmak için birebir  olan Emily in Paris, umarım önümüzdeki sezon bazı şeyleri değişik yaparak sevdiğimiz çizgisine geri döner.

 

Emily in Paris 3. Sezon: O Artık Bir Turist Değil

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...