Anasayfa Listeler Haziran Ayında Neler İzleyeceğiz?

Haziran Ayında Neler İzleyeceğiz?

Yazar: Tunahan İbiş

Haziran Ayında Neler İzleyeceğiz?

Herkese merhaba! Haziran ayında çıkacak film ve dizilerden oluşturduğumuz seçki ile karşınızdayız. Yaz sezonuna tam anlamıyla girmiş olmamıza rağmen bu ay; vizyona girecek olan Inside Out 2, The Bikeriders, A Quiet Place: Day One gibi işler haricinde yeterince dolu hissettirmiyor. Ancak durum neyse ki dizi dünyasında aynı şekilde değil; zira House of the Dragon, Sweet Tooth ve The Boys gibi ünlü yapımların devam sezonları bu ay bizi bekleyen yapımlardan yalnızca birkaçı. Şimdiden herkese iyi seyirler ve iyi okumalar dileriz!

Vizyon
Bu Ay Sinemalarda Gösterime Girecek Filmler

Hit Man
7 Haziran

Usta yönetmen Richard Linklater’ın geçtiğimiz sene Venedik’te prömiyerini yapan filmi Hit Man, uzun bir bekleyişin ardından bu ay nihayet vizyonda olacak. Kiralık katil rolüne girip müşterilerini ihbar eden bir polisi izleyeceğimiz film, sonrasında son derece eğlenceli bir romantik komediye dönüşüp hünerlerini sergilemeye devam ediyor.

43. İstanbul Film Festivali’nde izlediğim Hit Man hakkındaki yazımı okumak için tıklayın.

Bad Boys: Ride or Die
7 Haziran

Michael Bay’in ünlü film serisi Bad Boys, Ride or Die isimli dördüncü halkası ile bu ay geri dönüyor. Kadrosunda yine Will Smith ve Martin Lawrence’ı taşıyan film, patronları hakkındaki asılsız iddiaları yalanlamaya çalışan ikiliyi merkezine alacak.

The Watchers
7 Haziran

Night Shyamalan’ın kızı Ishana Shyamalan’ın bir süredir beklenen ilk uzun metrajı The Watchers, haziranda vizyona girecek olan bir başka yapım. Servant (2019-2023) dizisindeki yetenekli yönetmenliğiyle adından söz ettiren Shyamalan, bu filminde gizemli yaratıklar tarafından hapsedilen bir grup insanı konu ediniyor.

Inside Out 2

14 Haziran

Pixar’ın sevilen işlerinden biri olan Inside Out, uzun süren bekleyişin ardından nihayet bir devam filmine kavuştu ve bu ay vizyonda olacak. Film, artık bir lise öğrencisi olan Riley’nin yeni duygularla baş etmesini anlatıyor.

Bad Actor

14 Haziran

Henüz Taipei ve Hong Kong gibi sayılı film festivalinde gösterilen Bad Actor, bir film setinde ortaya çıkan taciz skandalını ve bunun nasıl örtülmeye çalışıldığını anlatıyor.

The Bikeriders

21 Haziran

Geçtiğimiz ağustos ayında Telluride Film Festivali’nde açılışını yapan ancak sonrasında hem grev hem de dağıtım haklarının el değiştirmesi sebebiyle vizyona giremeyen The Bikeriders, bu ay sinemalarda olacak. Jeff Nichols imzalı film; Austin Butler, Tom Hardy ve Jodie Corner gibi isimlerin canlandırdığı üyelere sahip bir motorcu çetesini odağına alıyor.

The Exorcism

21 Haziran

Rusell Crowe’un The Pope’s Exorcist’ten (2023) sonra yeni şeytan çıkarmalı filmi olan The Exorcism, bir korku filmi setinde bilinmeyen bir sebep ile zıvanadan çıkan ve sette gerçekten bir şeytani güç olup olmadığını sorgulatan bir oyuncuyu odağına alıyor.

Saýara

21 Haziran

Baskın (2015), Peri (2019) ve Çıplak (2020-2021) gibi ülke çapında alışılmadık işlerle karşımıza çıkan Can Evrenol, son derece kanlı ve istismar sinemasından esinlenen Saýara adlı intikam filmi ile geri dönüyor.

Saýara hakkında 43. İstanbul Film Festivali’nden aktardığım izlenimlerimi okumak için tıklayın.

A Quiet Place: Day One

28 Haziran

John Krasinski’nin A Quiet Place serisi, bu kez ilk defa onun yönetmediği ve artık serinin ‘franchise’ haline geldiğini anladığımız Day One ile geri dönüyor. Film, serinin önceki halkalarında şahit olduğumuz istilanın ilk gününü konu ediniyor.

Horizon: An American Saga – Chapter 1

28 Haziran

21 Senenin ardından Kevin Costner, yönetmenliğe dört parçadan oluşacak Horizon: An American Saga ile geri döndü. İç Savaş sırasında vahşi batıdaki bir grup kovboya odaklanan ve bu ay vizyona girecek olan ilk film, sonrasında onlarca yıla yayılacak hikâyenin tohumlarını ekiyor.

 

Shayda

28 Haziran

Geçtiğimiz sene Sundance Film Festivali’nden Seyirci Ödülü ile ayrılan Shayda, sonradan Avustralya’nın Oscar adayı olarak da dikkatleri üstüne çekmişti. Film, bir sığınma merkezinde kalan bir anne ve kızını konu ediniyor.

Bir Zamanlar Gelecek: 2121

28 Haziran

Türkiye’nin ilk kadın yönetmene sahip bilim-kurgu filmi olma unvanına sahip Bir Zamanlar Gelecek: 2121, uzun süren festival yolculuğunda ödül üstüne ödül aldı. Bir distopyada hayatta kalmaya çalışan bir çekirdek aileyi izleyeceğimiz film, bu ay vizyonda olacak.

Dijital Platformlar
Bu Ay Dijital Platformlarda Yayınlanacak Film ve Diziler

The Acolyte

4 Haziran, Disney+

Star Wars dizilerinin bir yenisi olan The Acolyte, bizi Yüksek Cumhuriyet döneminin son yıllarına götürüyor. Kadroda ise Carrie-Anne Moss, Lee Jung-jae ve Dafne Keen gibi ünlü isimler var.

Sweet Tooth (3. Sezon)

6 Haziran, Netflix Türkiye

Sevilen Netflix dizisi Sweet Tooth, bu ay ekranlarımıza dönecek olan işlerden bir diğeri. Bu sezonu ile final yapacak olan dizi, ekibin Gus’ın annesini bulma yolculuğuna odaklanıyor.

Kübra (2. Sezon)
6 Haziran, Netflix Türkiye

Ocak ayında başlayan Kübra, ilginç konusu ve iddialı senaryosu ile dikkatleri bir hayli üstüne çekmişti. Çağatay Ulusoy’un başrolünü üstlendiği dizi, çok ara vermeden bu ay geri dönüyor ve bizi artık bir mesih haline gelmiş olan Gökhan karakteri ile tekrar bir araya getiriyor.

Fantasmas

8 Haziran, BluTV

Yazıp yönettiği A24 yapımı Problemista (2023) ile bir hayli dikkat çeken Julio Torres, bu kez Fantasmas’ta fantastik bir dünyaya düşen kendini canlandırıyor. Kadrosunda Emma Stone, Steve Buscemi ve Paul Dano gibi ünlü isimleri barındıran dizi; her haliyle deneysel ve orijinal bir iş olacağa benziyor.

Bridgerton (3. Sezon, 2. Kısım)

13 Haziran, Netflix Türkiye

Mayıs ayında üçüncü sezonu başlayan Bridgerton, ikinci kısmı ile bu ay tekrar Netflix’te olacak. Dizi, Bridgerton ailesini ve içinde bulundukları sosyeteyi hız kesmeden anlatmaya devam ediyor.

The Boys (4. Sezon)

13 Haziran, Prime Video

Yaklaşık iki yıllık koca bir aranın ardından The Boys kaldığı yerden devam ediyor. Yine son derece vahşi ve akıl almaz sahnelerle dolu olduğu söylenen bu sezon, Butcher’ın yalanlarının ardından dağılan ekibin bir araya gelme sürecini işliyor.

Kör Noktada

15 Haziran, Mubi Türkiye

Geçtiğimiz sene Berlin’de açılışını yapan ve sonrasında İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale’yi kazanan Kör Noktada, ocak ayındaki vizyon yolculuğunun ardından bu ay Mubi kataloğuna ekleniyor. Biri belgesel, biri politik gerilim, biri ise korku türünde seyreden üç katmanlı film; ülkemizin kanayan yarası faili meçhul cinayetlere bambaşka perspektiflerden yaklaşıyor.

House of the Dragon (2. Sezon)

17 Haziran, BluTV

Game of Thrones’un (2011-2019) 200 yıl öncesini anlatan House of the Dragon, bu ay çok beklenen ikinci sezonu ile geri dönüyor. Dizi, seyircileri ilk sezonun ardından hazırlıklarına başlanan savaşın ortasına atacağa benziyor. Zira savaş sahneleri konusunda Avengers ve The Lord of the Rings seviyesinde bir kaliteye imza attıkları söylentiler arasında.

Trigger Warning

21 Haziran, Netflix Türkiye

Netflix’in bu yaz için yayınlamayı planladığı birkaç büyük filmden biri olan Trigger Warning, bir süredir beyazperdede görmediğimiz Jessica Alba’yı bize tehlikeli bir çete ile çatışan komando rolünde izletecek.

My Lady Jane

27 Haziran, Prime Video

17 Yaşında infaz edilen meşhur Leydi Jane Gray’in trajik öyküsü, My Lady Jane’de farklı bir şekilde hayal ediliyor ve dizi onun hayatta kaldığı alternatif bir yazgıyı takip ediyor.

A Family Affair

28 Haziran, Netflix Türkiye

Netflix’e bu ay eklenecek işlerden bir diğeri, başrollerini Zac Efron ve Nicole Kidman’ın paylaştığı A Family Affair. Film, kızının patronu ile ilişki yaşamaya başlayan bir kadını merkezine alıyor.

Made in England: The Films of Powell and Pressburger

28 Haziran, Mubi Türkiye

Amerikan sinemasının anlatım kodlarını tümüyle değiştirmiş olan Michael Powell ve Emeric Pressburger ikilisinin yönetmenlik kariyeri ve sektöre verdiği katkılar, anlatıcısı Martin Scorsese olan Made in England: The Films of Powell and Pressburger belgeselinde aralanıyor.

 Özel Gösterimler ve Festivaller

Bu Ay Sinemalarda Düzenlenecek Özel Gösterimler ve Festivaller

 Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul

5 Haziran

Ünlü yönetmen Fatih Akın’ın İstanbul’u müzik dünyası üzerinden incelediği belgeseli Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul, restore edilmiş versiyonu ile bu ay Başka Sinema’nın “Özel Gösterim” seçkisi altında gösterilecek.

 Engelsiz Filmler Festivali 2024
7-13 Haziran

Seçkisindeki her filmin sesli betimleme ve ayrıntılı alt yazı seçenekleri ile gösterildiği Engelsiz Filmler Festivali, Ankara’da bu yıl 7-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival hakkında daha fazla detaya ulaşmak için tıklayın.

 Yüzleşme

12 Haziran

Filiz Kuka’nın geçtiğimiz sene İstanbul Film Festivali’nde prömiyerini yapan filmi Yüzleşme, vizyona girmeden önce 12 Haziran’da Başka Sinema’nın “Ön Gösterim” başlığı altında seçili sinemalarda olacak.

 Léon: The Professional

19 Haziran

Yılların eskitemediği Léon: The Professional (1994), 30. yıl dönümüne özel 19 Haziran’da Başka Sinema’nın “Özel Gösterim” sunumu ile tekrar vizyonda olacak.

Başka Sinema tarafından yapılan özel gösterimlerin seans, tarih ve mekân bilgilerine dağıtımcının internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Gelecek ayki film ve dizi takvimi ile tekrar görüşmek üzere!

Haziran Ayında Neler İzleyeceğiz?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...