Anasayfa Haberler Engelsiz Filmler Festivali Seyirciyle Buluşmaya Hazırlanıyor!

Engelsiz Filmler Festivali Seyirciyle Buluşmaya Hazırlanıyor!

Yazar: Oğuzhan Güre

Engelsiz Filmler Festivali Seyirciyle Buluşmaya Hazırlanıyor!

Bu yıl 8. kez gerçekleştirilecek olan Engelsiz Filmler Festivali, sinemaseverlerin karşısına “Normali Ararken” temasıyla birlikte çıkmaya hazırlanıyor. 12 ile 18 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalin başlangıç tarihi için geri sayıma başlandı. Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle herkes tarafından çevrimiçi olarak erişilebilir ve ücretsiz bir şekilde düzenlenecek.

8. Engelsiz Filmler Festivali, altyazılı, orijinal dil, işaret dili gibi herkesin izleyebileceği seçeneklerle sinemaseverlerin karşısına çıkmak için gün sayıyor. Çevrimiçi olarak düzenlenecek olan Engelsiz Filmler Festivali, Engelsiz Yarışma dahil olmak üzere birçok kategoride filmi ve etkinliği izleyicilerle buluşturmayı amaçlıyor. Etkinlik ve gösterim saatleri, Engelsiz Filmler Festivali’nin sosyal medya hesapları ve internet sitesi üzerinden açıklanacak.

Engelsiz Filmler Festivali’nde 5 Engelsiz Yarışma filmi bulunuyor. Ana Yarışma Kategorisi’nde; Aether, Maddenin Halleri, Bina, Kız Kardeşler ve Küçük Şeyler filmleri bulunuyor. Jüri üyelerinin belirlediği En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerinin ardından seyircilerin oy vererek seçeceği Seyirci Özel Ödülü’nün sahibi ise 18 Ekim Pazar akşamı açıklanacak. 8. Engelsiz Filmler Festivali’nin jüri üyeleri arasında yapımcı Gökçe Işıl Tuna, oyuncu İpek Türktan Kaynak ve sinema yazarı Kaan Karsan bulunuyor.

Ayrıca Dünyadan, Çocuklar İçin ve Uzun Lafın Kısası seçkileri ile, “Normali Ararken” teması kapsamında Eski Normal: Beden, Eski Normal: Mekan, Eski Normal: Hayvan, Eski Normal: Şehir ve Eski Normal: Sanal Benlik kategorileri yer alacak.

Engelsiz Filmler Festivali, 12 ile 18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Festival herkes için erişilebilir olacak. Ücretsiz ve online olarak düzenlenecek.

Engelsiz Filmler Festivali Seyirciyle Buluşmaya Hazırlanıyor!

Filmin Resmi Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...