Ana sayfa » 37. Independent Spirit Ödülleri Kazananları Açıklandı!

37. Independent Spirit Ödülleri Kazananları Açıklandı!

Yazar: Oğuzhan Güre

37 Independent Spirit Ödülleri Kazananları Açıklandı!

37. Film Independent Spirit Ödülleri, Pazar günü Santa Monica İskelesi’nde, komedinin güçlü çifti Nick Offerman ve Megan Mullally’nin ev sahipliğini yaptığı törenle sahiplerini buldu.

Yaklaşık 40 yıldır bağımsız sinemanın ve son zamanlarda dizilerin en’lerini belirlemeye devam eden Spirit Awards’ın kazananlar listesi:

Film Kategorileri:
En İyi Film

A Chiara
C’mon C’mon
The Lost Daughter – KAZANAN
The Novice
Zola

En İyi İlk Film

7 Days – KAZANAN
Holler
Queen of Glory
Test Pattern
Wild Indian

En İyi Erkek Oyuncu

Clifton Collins Jr. – Jockey
Frankie Faison – The Killing of Kenneth Chamberlain
Michael Greyeyes – Wild Indian
Udo Kier – Swan Song
Simon Rex – Red Rocket – KAZANAN

En İyi Kadın Oyuncu

Isabelle Fuhrman – The Novice
Brittany S. Hall – Test Pattern
Patti Harrison – Together Together
Taylour Paige – Zola – KAZANAN
Kali Reis – Catch the Fair One

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Colman Domingo – Zola
Meeko Gattuso – Queen of Glory
Troy Kotsur – CODA – KAZANAN
Will Patton – Sweet Thing
Chaske Spencer – Wild Indian

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Jessie Buckley – The Lost Daughter
Amy Forsyth – The Novice
Ruth Negga – Passing – KAZANAN
Revika Reustle – Pleasure
Suzanna Son – Red Rocket

John Casssavetes Ödülü

Cryptozoo
Jockey
Shiva Baby – KAZANAN
Sweet Thing
This Is Not a War Story

En İyi Senaryo

Nikole Beckwith – Together Together
Janicza Bravo, Jeremy O. Harris – Zola
Maggie Gyllenhaal – The Lost Daughter – KAZANAN
Mike Mills – C’mon C’mon
Todd Stephens – Swan Song

En İyi İlk Senaryo

Lyle Mitchell Corbine Jr. – Wild Indian
Matt Fifer, Sheldon D. Brown – Cicada
Shatara Michelle Ford – Test Pattern
Fran Kranz – Mass
Michael Sarnoski, Vanessa Block – Pig – KAZANAN

En İyi Sinematografi

Blue Bayou
The Humans
A Chiara
Passing – KAZANAN
Zola

En İyi Belgesel

Flee
In the Same Breath
Procession
Summer Of Soul (…Or, When The Revolution Could Not Be Televised) – KAZANAN

En İyi Yönetmen

Janicza Bravo – Zola
Maggie Gyllenhaal – The Lost Daughter – KAZANAN
Lauren Hadaway – The Novice
Mike Mills – C’mon C’mon
Ninja Thyberg – Pleasure

En İyi Kurgu

Affonso Gonçalves – A Chiara
Ali Greer – The Nowhere Inn
Lauren Hadaway, Nathan Nugent – The Novice
Joi McMillon – Zola – KAZANAN
Enrico Natale – The Killing of Kenneth Chamberlain

En İyi Uluslararası Film

Compartment No. 6, Finland/Russia
Drive My Car, Japan – KAZANAN
Parallel Mothers, Spain
Pebbles, India
Petite Maman, France
Prayers for the Stolen, Mexico

Televizyon Kategorileri
En İyi Kurgusal Olmayan ya da Belgesel Dizisi

Black and Missing – KAZANAN
The Choe Show
The Lady and The Dale
Nuclear Family
Philly D.A.

En İyi Kurgu Dizi

Blindspotting
It’s a Sin
Reservation Dogs – KAZANAN
The Underground Railroad
We Are Lady Parts

En İyi Kadın Oyuncu Performansı

Thuso Mbedu, The Underground Railroad – KAZANAN
Anjana Vasan, We Are Lady Parts
Jana Schmieding, Rutherford Falls
Jasmine Cephus Jones, Blindspotting
Deborah Ayorinde, THEM: Covenant

En İyi Erkek Oyuncu Performansı

Lee Jung-jae, Squid Game – KAZANAN
Olly Alexander, It’s a Sin
Michael Greyeyes, Rutherford Falls
Murray Bartlett, The White Lotus
Ashley Thomas, THEM: Covenant

En İyi Ansambl Oyuncu Ekibi

Reservation Dogs – KAZANAN

37 Independent Spirit Ödülleri Kazananları Açıklandı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap