Anasayfa İncelemelerFilm İncelemeleri Babamın Öldüğü Gün: Akıl mı Vicdan mı?

Babamın Öldüğü Gün: Akıl mı Vicdan mı?

Yazar: Furkan Öztürk

Babamın Öldüğü Gün: Akıl mı Vicdan mı?

Başrollerini Nur Fettahoğlu ve Alina Boz’un paylaştığı, Emre Sefer’in yeni kısa filmi. Babalarının cenazesinde buluşan abla kardeşin (Hale ve Sema) birbirleriyle olan sorunları, kırgınlıkları, kızgınlıkları kısa bir araba yolculuğu sırasında gün yüzüne çıkıyor. Yolculuk sırasında başlarına gelen beklenmedik olay ise ikiliyi akıl ve vicdan arasında bir seçim yapmaya zorluyor.

Eğer bir yakınınızı kaybettiyseniz bilirsiniz o cenaze sonrası yaşanan hiçbir şey düşünmek istemeyip de her şeyi düşündüğünüz anları. Filmin hikâyesi Hale ve Sema’ya bahsettiğim bu anı birlikte yaşatıyor ve bizleri de buna tanık ediyor. Kardeşlerin bu kısa yolculuğu bizi de onlarla akıl ve vicdan arasında bir seçim yapmaya zorlayarak içine çekiyor. Emre Sefer’in gözünden izlediğimiz, kısa olduğu kadar etkili de olan hikâye Nur Fettahoğlu ve Alina Boz’un bireysel performanslarıyla süslenerek izlemesi keyif veren bir kısa filme dönüşüyor.

Alina Boz ve Nur Fettahoğlu gibi kariyerlerinin zirvesinde iki ünlü ismin kısa filmde rol alması ikisinin de sinemaya, sanata ne kadar değer verip katkıda bulunmaya çalıştıklarının bir ispatıdır. Bu sebepten ikisine de teşekkür ediyor, meslektaşlarına örnek teşkil ettikleri için kutluyorum. Ucundan kıyısından kısa filme ilgisi olan herkesin izlemek isteyeceği bu film yakın zamanda festival yolculuğuna başlayacak ve sizlerin beğenisine sunulacak. Filmler seyredildikçe var olur, umarım bu filmin de seyircisi ve ödülü bol olur. Tüm ekibin eline emeğine sağlık.

Babamın Öldüğü Gün: Akıl mı Vicdan mı?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...