Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Ayvalık Uluslararası Film Festivali Eylül’de Gerçekleşecek!

Ayvalık Uluslararası Film Festivali Eylül’de Gerçekleşecek!

Yazar: Oğuzhan Güre

Ayvalık Uluslararası Film Festivali Eylül’de Gerçekleşecek!

Ayvalık Uluslararası Film Festivali bu yıl Seyir Derneği tarafından 16-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin direktörlüğünü ise Azize Tan üstleniyor.

Seyir Derneği, başta Ayvalık olmak üzere ülkenin dört bir yanında kültür sanat faaliyetleri düzenlemek üzere kurulmuştur. Gençlerle yürütülecek projelere öncelik veren ve Ayvalık ilçesini hem sinema hem de diğer sanat dalları için alternatif bir merkez haline getirmek amacını taşıyan Seyir Derneği yeni ve tam bağımsız bir oluşumdur.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali tarihi, kültürü, mimarisi, mutfağı, konumu ve duyarlı sakinleriyle ideal bir ortam sunan Ayvalık’ta uzun soluklu bir yol yürümeyi hedefliyor. Türkiye’deki diğer film festivallerden farklı olarak bir yarışma içermeyen festival, film gösterimleri, paneller ve söyleşilerle güncel toplumsal meselelerin tartışılması için bir alan yaratmak istiyor. Türkiye’nin her köşesinden katılacak sinema öğrencileri, hem festival organizasyonunda görev alacak hem de sinema endüstrisinden katılımcılarla buluşacakları atölyelerde tecrübe edinecek, sektörle tanışma fırsatı bulacak. Türkiye’nin önde gelen festivalleri arasına girmeyi umut eden Ayvalık Uluslararası Film Festivali, şehir ve festival birbirini nasıl tamamlayabilir sorusuna cevap arıyor.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali logosu Poyraz rüzgârından, denizdeki dalgalardan ve Ayvalık’ın tarihi mirasından ilham alarak yapıldı.

Festivalin sosyal medya hesapları yeni olduğu için takip etmenizi ve bu heyecanlı yolculukta bize eşlik etmenizi diliyoruz.

Detaylı bilgi ve etkinliklerden haberdar olmak için;
https://www.ayvalikff.org

Sosyal Medya:
https://twitter.com/ayvalikff
https://www.instagram.com/ayvalikff/
https://www.facebook.com/ayvalikff

Ayvalık Uluslararası Film Festivali Eylül’de Gerçekleşecek!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...