Anasayfa İncelemelerFilm İncelemeleri 2021 Yılında Gelecek Bütün Marvel Filmleri

2021 Yılında Gelecek Bütün Marvel Filmleri

Yazar: Mediha Karasungur

2021 Yılında Gelecek Bütün Marvel Filmleri

Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings – 3 Eylül 2021

İleri düzeyde dövüş sanatları ve aksiyon vaat eden Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Marvel’ın 4. Evresi’nde bir öncelik konumunda. Film Fu Manchu’nun çocuğu olan ve babasının kötülüğüne rağmen bir kahraman olmayı tercih eden Shang-Chi’ye odaklanıyor. Shang-Chi babasının emri altına girmektense, kendisine ihtiyacı olan insanlara yardım etmeye karar veriyor. Film Destin Daniel Cretton tarafından yönetilmekte ve 2021 yılının Eylül ayında vizyona giriyor. Shang-Chi’ye hayat veren Simu Liu, Marvel Sinematik Evreni’nin ilk Asyalı süper kahramanı. Fragmanlarda görüldüğü kadarıyla Tim Roth 2008 yılında The Incredible Hulk filminde oynadığı Emil Blonsky (Abomination) karakterini yeniden canlandıracak. Ek olarak kadroda Awkwafina, Michelle Yeoh, Florian Munteanu ve Meng’er Zhang da yer alacak.

Eternals – 5 Kasım 2021

Nomadland’ın yönetmeni olan Chloé Zhao’nun yönetmen koltuğunda olduğu Eternals filminin hikâyesi Zhao ve Patrick Burleigh tarafından yazıldı. Filmin hikâyesi 7.000 yıllık bir zamanı kapsıyor. Gemma Chan Sersi karakteriyle kadroya liderlik ederken Angelina Jolie’yi Thena, Richard Madden’i Ikaris, Kumaiş Nanjiani’yi Kingo, Brian Tyree Henry’i Phastos, Lia McHugh’u Sprite, Lauren Ridloff’u Makkari, Don Lee’yi Gilgamesh ve son olarak Salma Hayek’i Ajak karakterlerinde göreceğiz. Filmde ayrıca Kit Harington, Dane Whitman, diğer bir deyişle Black Knight olarak ve Barry Keoghan kötü niyetli bir Eternal olan Druig karakterleriyle karşımıza çıkıyorlar.

Spider-Man: No Way Home – 17 Aralık 2021

Üçüncü MCU solo Spider-Man filmi Aralık 2021’de vizyona giriyor. Far From Home filminin after credit sahnelerinden devam eden film Peter Parker’ın Dr. Strange’den yardım istemesiyle devam ediyor. Loki olaylarından sonra Dr. Strange’in Peter’ın kimliğini herkese unutturacak bir büyü yapmasıyla çoklu evrenlerde bir kırılma yaşanmış gibi görünüyor ve bunun sonuçlarının Doctor Strange and the Multiverse of Madness filmine ön ayak olacağı anlaşılıyor. Alfred Molina’nın Doctor Octopus’u, Jamie Foxx’un Electro’su ve Willem Dafoe’nun Green Goblin’i de bu filmde bizlerle olacak. Andrew Garfield ve Tobey Maguire’ın da bu filmde yer alacaklarına dair söylentiler mevcut.

The King’s Man – 22 Aralık 2021

Çoğu izleyicinin Marvel Comics’e ait olduğunu fark etmemiş olabilecekleri serilerden birisi de King’s Man serisidir.  Orijinalde Mark Millar tarafından yaratılan ve Icon Comics baskısının bir parçası olarak yayınlanan King’s Man’in yönetmen koltuğunda bir kez daha Matthew Vaughn oturuyor. Film Ralp Fiennes’in canlandırdığı Oxford Dükü ile Harris Dickinson’ın hayat verdiği Conrad’ın dünyayı tehdit eden kötücül bir güce karşı koymaya çalışmalarını anlatıyor.

2021 Yılında Gelecek Bütün Marvel Filmleri

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...