Anasayfa İncelemelerFilm İncelemeleri 2021 Sonbahar Döneminde Gösterime Girecek Bilim Kurgu Filmleri

2021 Sonbahar Döneminde Gösterime Girecek Bilim Kurgu Filmleri

Yazar: Aylin Doğaner

2021 Sonbahar Döneminde Gösterime Girecek Bilim Kurgu Filmleri

VENOM: LET THERE BE CARNAGE (24 Eylül 2021)

Çoğu kişi Venom solo filminin, Spider Man’den tamamen kopuk bir şekilde nasıl işleyeceğini merak ediyordu. Pek de iç açıcı olmayan eleştirilere rağmen, izleyiciler 2018 yılında Venom’a akın ederek, 856 milyon dolarlık box office vurgununa katkı sağladılar. Doğal olarak devam filmine de yeşil ışık yakılmıştı. Pandemi sebebiyle 1 yıllık bir gecikmeden sonra, Venom: Let There Be Carnage, yeni yönetmeni Andy Serkis ile 24 Eylül’de karşımıza çıkacak. Filmin adından da belli olduğu gibi, Woody Harrelson’ın hayat verdiği Cletus Kasady’i, yani Carnage karakterini kötü adam olarak göreceğiz.

DUNE (22 Ekim 2021)

Frank Herbert’ın 1956 yılı romanı Dune, bilim kurgu türü tarihinde en ünlü kitap serilerinden biri. Denis Villeneuve yönetmenliğindeki büyük bütçeli uyarlama film, hayranları tarafından ilgiyle bekleniyor. 1984 yapımı David Lynch uyarlaması kültler arasına girmiş olup, 2000 Syfy mini dizisi kendi kitlesine sahip olsa da, birçok kişi Villeneuve versiyonunun asıl Dune uyarlaması olmasını umuyor. Dune 2021, Timothée Chalamet, Josh Brolin, Dave Bautista, Zendaya, Rebecca Ferguson ve Jason Momoa gibi dev isimlerden oluşuyor. Dune, 22 Ekim’de hem sinemalarda hem de HBO Max’de (eğer Legendary, Warner Bros’a açtığı davayı kazanmazsa) gösterime girecek. Dune, iki bölümden oluşan uyarlamanın ilk filmi olarak izleyiciyle buluşacak.

Ron’s Gone Wrong (22 Ekim 2021)

22 Ekim’de gösterime girecek filmlerden biri de Ron’s Gone Wrong. Locksmith Animasyon stüdyosunun, bilim kurgu/komedi türündeki animasyon filminin dağıtımını 20th Century Studios üstleniyor. IT ve Shazam! ’ın yıldızı Jack Dylan Grazer, Barney karakterini seslendiriyor. İçe dönük ve asosyal bir genç olan Barney’nin, Zach Galifianakis’in seslendirdiği Ron’la yolları kesişiyor. Ron, Barney’e arkadaşlık eden, robota benzeyen ve her işi eline yüzüne bulaştıran dijital bir cihaz. Hangover trilojisinde Galifianakis ile birlikte rol alan Ed Helms ise Barney’nin babasını seslendiriyor.

ETERNALS ( 5 Kasım 2021)

Eternals, 2021 yılında Marvel Sinematik Evreni’ne ait gösterime girecek dört filmden biri. Disney+ platformuyla seyirciyle buluşacak birçok Marvel Sinematik Evreni dizileri de düşünüldüğünde, hayranları yoğun bir yıl bekliyor. MSE, baştan beri temellerini bilim kurgu konsepti üzerinde kursa da, şu an tam olarak bilim kurguyla özdeşleştiremiyoruz. Bununla birlikte, Eternals’a dahil olan birçok kişi, özellikle de Kumail Nanjiani, filmin bilim kurgu yönünü vurguluyor. Eternals, Earthlings arasından ortaya çıkan antik uzaylıların, gezegenlerini korumak adına Deviants ile karşı karşıya gelmesini konu alıyor.

Ghostbusters: Afterlife (11 Kasım 2021)

Yönetmenliğini Paul Freig’in yaptığı, 2016 yılındaki geri dönüşüyle finansal bir başarısızlığa neden olan film, orijinal Ghostbusters yönetmeninin oğlu Ivan Reitman yönetmenliğiyle, Ghostbusters: Afterlife ismiyle izleyiciyle buluşacak. Covid-19 sebebiyle bir yıl ertelenen filmler arasında yer alan Ghosbusters: Afterlife, Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Paul Rudd ve Carrie Coon gibi yeni isimleri barındırıyor. Filmde ayrıca, orijinal filmdeki oyunculardan Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Sigourney Weaver ve Annie Potts da yer alıyor. Maalesef Rick Moranis’i ve 2014’te vefat eden Harold Ramis’i göremeyeceğiz.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City (24 Kasım 2021)

Resident Evil daha çok korku türüne ait sayılsa da, deli bilim adamlarından genetik deneylere ve şu anki insanlığın ötesindeki gelişmiş teknolojisiyle, birçok bilim kurgu elementi barındırıyor. Uyarlandığı bilgisayar oyunlarıyla az bir benzerlik gösteren Resident Evil serisi, Welcome to Raccoon City ile oyunlarla doğrudan bir bağ içinde olacağa benziyor. Film, Resident Evil ve Resident Evil 2 karakterlerini ve hikaye ögelerini barındıracak. Ayrıca hayranların en çok sevdiği karakterleri de görebileceğiz. Bunların arasında Leon S. Kennedy, Claire ve Chris Redfield, Jill Valentine, Alber Wesker ve Ada Wong yer alıyor. Welcome to Raccoon City, ilk üç oyunun konusunu oluşturan T-virüsü salgınına odaklanıyor.

2021 Sonbahar Döneminde Gösterime Girecek Bilim Kurgu Filmleri

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...