Anasayfa HaberlerDizi Haberleri David Harbour Stranger Things’in Aile Kavramına Bakışını Değiştirdiğini Söyledi

David Harbour Stranger Things’in Aile Kavramına Bakışını Değiştirdiğini Söyledi

Yazar: Mediha Karasungur

David Harbour Stranger Things’in Aile Kavramına Bakışını Değiştirdiğini Söyledi.

Stranger Things dizisinde Jim Hopper’a hayat veren David Harbour, büründüğü rolün, aile hayatına olan bakış açısını değiştirdiğini ifade etti. Harbour’un canlandırdığı karakter, Millie Bobby Brown’un canlandırdığı, açıklanamayan özel güçlere sahip Eleven’la yakınlaştıkça, kendisinin de aile konusundaki fikirleri değişmeye başladığını söyledi.

Olaylar ilerledikçe Hopper, Eleven’ı evlatlık ediniyor ve kendi öz kızının ölümüyle oluşan boşluğu doldurmaya çalışıyor. Stranger Things’in üçüncü sezonu boyunca Harbour’un karakteri tıpkı önceden olduğu gibi koruyucu bir baba figürüne dönüşüyor. Dizinin dördüncü sezonunda da yüksek ihtimalle durumlar bu şekilde ilerleyecek.

That Scene with Dan Patrick adlı podcastte konuşurken açılan Harbour, Jim Hopper’ı oynamanın, nişanlısı Lily Allen’ın önceki evliliğinden olan iki kız çocuğu ile olan ilişkisi hakkında düşünmeye ittiğini söyledi. Özgürlük ve bağımsızlığa olan düşkünlüğüne rağmen, ailesi olmadan kendisini boşlukta hissettiğini söyleyen Harbour, gerçek hayatta farkında olmadan Jim Hopper’ın davranışlarını taklit etmeye çalıştığını fark etti.

“Ben tam bir New York’luyum. Özgürlüğüme ve bağımsızlığıma düşkündüm. Daha sonrasında bakış açım değişti. Dizi, beni birçok yönde etkiledi. Etkilediği noktalardan birisi de, bir ailem yokken varlığımın ne kadar zayıf olduğunu fark etmek oldu.”

Harbour’un Jim Hopper gibi bir karaktere kendisini bu denli adayıp, üstüne bu karakterin kişiliğinden ve düşüncelerinden parçalar almaması neredeyse imkansız olurdu. Belki de Hopper’ın hayatı Harbour’un kendi gerçekliğiyle çok fazla benzerlik barındırıyordu. Hopper’ın Eleven’ı evlat edinmesi gibi, Harbour da Allen’ın çocuklarına karşı babalık yapma yolunda ilerliyor. Tıpkı Hopper’ın Eleven’ın biyolojik babası olmaması gibi, Harbour da Allen’ın çocuklarının biyolojik babası değil. Hopper’ın zihninde bu kadar vakit geçirmek Harbour’a kendi hayatına eklemek isteyebileceği bazı fikirler kazandırmış oldu.

David Harbour Stranger Things’in Aile Kavramına Bakışını Değiştirdiğini Söyledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...