Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Transformers War For Cybertrone Siege: İnceleme

Transformers War For Cybertrone Siege: İnceleme

Yazar: Merve Özbek

Transformers War For Cybertrone Siege: İnceleme

Üçlemenin ilki olan ve altı bölümden oluşan Transformers: War For Cybertron: Siege (Kuşatma) üçlemenin geri kalanında ne izleyeceğimizin de ipuçlarını veriyor.

Çok özlediğimiz orijinal Transformers animasyon serilerinin ruhunu yakalayan Netflix dizisi, hem orijinal serileri izlemiş 80lerdeki çocukları hem de animasyon teknikleri ve aksiyon dolu hikayesiyle Transformers serisini yeni izleyecek olanları mutlu ediyor.

Autobotları birden fazla tehlikenin içinde izlediğimiz bu aksiyon dolu hikaye aynı zamanda Cybertron savaşını da anlatıyor. Altı bölüm süren Cybertron savaşının sonunda ise bizi gelecek yeni seriye dair heyecan verici bir sürpriz bekliyor.

Birçok kez karşı karşıya gelen Megatron ve Optimus Prime’ın ilk savaşını anlatan bu seri aynı zamanda eski iki dostun neden karşı karşıya geldiğinin hikayesini de anlatıyor. Gözünü güç hırsı ve nefret bürüyen Optimus Prime’ı yenmek ve tüm Autobotları köleleştirmek uğruna her şeyi göze alıyor.

Animasyon tekniği ve kullandığı renklerle seyirciye haz dolu bir seyir zevki verirken hikayenin işleniş tarzı da izleyicileri mutlu ediyor. Favori autobotlarımızdan Bumblebee’nin de hikayesine ışık tutan bu seri Autobotlar ve Decepticonlar arasındaki asırlar süren bu savaşın ortasına sürüklüyor bizi.

Milyonlarca yıl önce Autobotların dünyaya nasıl geldiğini izleyeceğimiz üçlemenin ilki Siege, bu hikayesiyle Transformers hayranlarını şimdiden etkisi altına alıyor.

Serinin çoğunda çaresiz ve çıkmaz yolda izlediğimiz Autobotlar aynı zamanda bitmeyen umutları ve Cybertron savaşı uğruna verilen fedakarlıklarla tam anlamıyla kazanmış olmasalar da avantajlı duruma geçmiş oluyorlar.

İlginizi Çekebilir: Breaking Bad Son 20 Yılın En İyi Dizisi Seçildi!

Farklı birçok Autobotla tanıştığımız seri aynı zamanda daha önceki serilerde görmediğimiz dişi Autobotlarla da bizi tanıştırıyor. Oyuncak ve figür piyasasında da yeni bir dalga yaratacak olan bu seri ilk defa tanıştığımız Autobotlarla da bizi çok mutlu edecek.

Orijinal hikayeyi izlediğimiz ve yeni Autobotlarla tanıştığımız bu yeni dizide bazı autobotların ya da decepticonların bölümlerde az süreye sahip olması nedeniyle hikayeleri yarım kalsa da üçlemenin kalanında bunun telafi edileceğini düşünüyorum.

İlk bölümlerde savaştan çok diyalogların olduğu ve bu savaşın arka planını anlatan seri, son bölümlerde ise müthiş bir savaş atmosferi yakalıyor. Özellikle son bölümde decepticonların ve autobotların karşı karşıya gelmesi ve son anda Cybertron’un muhafızlarından birinin de bu savaşa dahil olması seyirciye seyir zevki yüksek bir bölüm sunuyor.

Bir yandan energon bulmak zorunda olan, bir yandan Allspark’ın peşinde olan autobotlar aynı zamanda uzay köprüsünü ve gemilerini de koruma zorundadırlar. Bu nedenle ekiplere ayrılan Autobotların her birini Decepticonlar karşısında zorlu mücadeleler beklemekte. Bu sayede güzel bir aksiyon formülü yakalayan seri, seyirciye de son bölümlerde beklediği aksiyonu sunmayı başarıyor.

Optimus Prime’a karşı olan nefreti ve güce olan tutkusu nedeniyle gözü dönen Megatron’a karşı büyük bir mücadele vermek zorunda kalan Autobotlar aynı zamanda Cybertron’u da birleştirmeyi amaçlamaktadır. Autobotların tamamını yok etmek isteyen Megatron, bu amaç uğruna Cybertron’un kalbi Allspark’ı kullanmak ister. Kendi türünü kurtarmak için ve Cybertron’u köleleştirmemek uğruna Allspark’ı uzay köprüsü kullanarak Cybertron’dan götürmeyi planlayan Optimus Prime, bu amaç uğruna en iyi Autobotları kaybetse de Megatron’un Allspark’a ulaşmasını engelliyor ve yeni bir yolculuğa başlıyor.

Transformers sevenlerin orijinal Cybertron hikayesini yeniden izleme fırsatı bulduğu seri, bir üçleme olarak Netflix’te yer alacak. Üçlemenin kalanında da aynı başarıyı yakalamayı sürdürürse Transformers evreninde bir efsane olacak olan Transformers: War For Cybertron’un tüm bölümlerine Netflix’ten ulaşabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...