Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Remarriage & Desires: Entrikalar Silsilesi

Remarriage & Desires: Entrikalar Silsilesi

Yazar: Hazal Vardi

Remarriage & Desires: Entrikalar Silsilesi

Remarriage & Desires 15 Temmuz 2022’de yayına giren Güney Kore yapımı dizidir. Netflix orijinal yapımı olan dizinin yönetmen koltuğunda Kim Jung Min oturuyor ve bu entrikalarla dolu senaryoyu ise Lee Geun Young’a aittir. 1. Sezonu 8 bölümden oluşan dizinin başrollerinde Kim Hee Sun, Lee Hyun Wook, Jung Eugene, Park Hoon oynamaktadır. Dram türünde yer alan dizinin yönetmeni aynı zamanda Bad Guys dizisinin de yönetmenidir.

Dizi, hırslı ailelerin zenginliklerine zenginlik katmak için başvurdukları evlendirme ajansı olan Rex’in etrafında dönüyor. Bu ajansta belli kademeler var ve genellikle aynı statüde olan insanlar birbirleriyle eşleşiyor. Bu eşleşmenin en iyi eşleşme olması için çok kez randevulaşılıyor ve bu randevular sonucu adaylar bir karara varıyor.

Dizi, başrol kadın karakterlerden biri olan Seo Hye Seung’un  (Kim Hee Sun) annesinin Rex’ten bir üyelik satın almasıyla başlar. Seo Hye’nin kocası onu bir kadınla aldatır ve boşanmak ister daha sonra bu kadın kocasına iftira atar ve kocasının intiharıyla dizinin ana konusu şekillenir. Yaşadığı trajik olaydan sonra kızıyla birlikte kendine bir hayat kuran Seo Hye,  tekrar evlenmek istemeyen bir kadındır. Üyeliği iade etmeye gittiği gün orada diğer kadın başrol olan Jin Yoo Hee (Jung Eugene) ile karşılaşır. Geçmişten gelen kapanmayan olaylar yeniden açılır ve Seo Hye ölen kocasının intikamını almak ister. Bu iki kadın karakter arasındaki en büyük fark birinin iyi diğerinin kötü karaktere sahip olmasıdır.

Jin Yoo Hee (Jung Eugene) hırslı, amacına ulaşmak için her şeyi yapan başarılı bir avukattır ve Rex’e gitmesindeki en büyük amaç zengin bir adamla daha iyi bir hayat yaşama arzusudur. Bu hırsından dolayı attığı iftiralarla Seo Hye’in kocasının intiharına da sebep olduğu için bu iki kadının güç savaşı her zamanki gibi iyi olanın kazanmasını isteyeceğimiz ve kötü karakterden nefret edeceğimiz bir dizi haline dönüşüyor. Tabi ki bu iki kadının savaşında çok zengin erkek karaktere ihtiyaç olduğu için devreye Lee Hyung Joo (Lee Hyun Wook) giriyor. O da Rex’e annesinden dolayı katılıyor ve siyah yani en yüksek bölümde bulunuyor. Jin Yoo’nun asıl hedefi ve ilişki kurmak istediği kişi olan Lee Hyung’un hayatına girmesiyle tesadüfler ve entrikalar silsilesi başlamış bulunuyor. Son başrol erkek karakterimiz ise Cha Seok Jin (Park Hoon) bir üniversitede akademisyen olan Cha Seok aynı zamanda Seo Hye’in eski sevgilisi ve onların hayatı da aynı şekilde Rex ile birleşiyor. Zorluklarla ve haksızlıklarla mücadele eden Seo Hye, Cha Seok’un misafir öğretmenlik teklifiyle biraz da olsa maddi ve mesleki açıdan güçlenişini de izliyoruz.

Rex ve oluşturduğu ağ içerisinde geçen dizi insanların doğru olduğunu düşündüğü bu sistemde amaçları uğruna neler yapabileceklerini de gösteriyor. Teknik detaylardan bahsedecek olursam, genel olarak Rex binasının içerisinde çekilen dizi karakterlerin ön planda olacağı şekilde yakın çekimlerden ve ikili planlardan oluşuyor. Çok fazla dış çekim görmek mümkün değil. Yakın planda karakterlerin hak savaşını izlerken  mimikleri, duyguları izlemek keyifliydi. Oyunculuklar bence çok iyiydi. Özellikle de başrol kadın karakterlerin oyunculuklarının izleyiciye çok fazla geçtiğini düşünüyorum. Jenerik müziği Seori’den Wicked ve bence çok güzel bir şarkı şimdiden listeme ekledim. Genel olarak izlerken çok keyif aldığım bir dizi oldu.

Eğer Kore dizilerini seviyorsanız bu diziyi seveceğinize emin olabilirsiniz. Netflix yapımı olmayan Kore dizileri genelde 16 bölüm şeklinde ve sadece bir sezondan oluşuyor. Bu dizinin Netflix yapımı olması 2.sezon olabileceği düşüncemi arttırmadı değil. Dizinin son bölümünde artık her şeyin sonuçlandığını görüyoruz ve bu diğer bölümlerde yaşanılan gerginliğin tamamını götürüyor.

Remarriage & Desires: Entrikalar Silsilesi

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...