Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Netflix’ten Üzücü Haber: 1899 İptal Edildi

Netflix’ten Üzücü Haber: 1899 İptal Edildi

Yazar: Buse Alkan

Netflix’ten Üzücü Haber: 1899 İptal Edildi

2022 senesinin en iyisi olmaya aday olarak bahsettiğimiz 1899 dizisi Netflix tarafından iptal edildi. Dizinin yaratıcı yapımcıları Baran Bo Odar ve Jantje Friese İnstagram üzerinden yayınladıkları postta bu bilgiyi doğruladı.

1899 fantastik, gerilim, korku türünde bir diziydi ve çıktığı andan itibaren büyük ilgi toplamıştı. The New York Times listesinde “1899” dizisinden Netflix’in şuan ki en iyi dizisi olarak bahsedilmişti.

Fakat dizinin çıkışından kısa bir süre sonra Brezilyalı çizgi roman yazarı Mary Cagnin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada dizinin kendi çizgi romanı ile aynı olduğunu iddia etmiş ve aralarındaki benzerlikleri anlatmıştı. Bu olayın ardından yapımcılara intihal davası açılmıştı.

Bu olaydan sonra Netflix yaşananları baz alarak 1899 projesinin iptal edildiğini ve ikinci sezonun gelmeyeceğini duyurdu. Bunun üzerine Baran Bo Odar ve Jantje Friese postlarında “Bu projeyi de Dark gibi ikinci ve üçüncü sezonlarıyla bitirmek isterdik fakat olmadı. Hayat bu. Milyonlarca fanın hayal kırıklığına uğrayacağını biliyoruz. Fakat bu harika maceranın başından sonuna kadar bizimle olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Sizi seviyoruz. Asla unutmayın.” sözlerini paylaşarak haberin doğruluğunu kesinleştirdi.

Netflix’ten Üzücü Haber: 1899 İptal Edildi

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...