Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinden 3 Dakikalık Fragman Yayınlandı!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinden 3 Dakikalık Fragman Yayınlandı!

Yazar: Fatmanur Tuna

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinden 3 Dakikalık Fragman Yayınlandı!

Özellikle Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin hayranlarının merakla beklediği Yüzüklerin Efendisi:Güç Yüzükleri dizisinden son zamanlarda oldukça tatmin edici haberler gelmeye başladı. Amazon, ilk önce 2 dakikalık fragman yayınladıktan sonra aradan çok geçmeden 3 dakikalık bir fragman daha yayınlayarak biz Yüzüklerin Efendisi severleri daha da çok heyecanlandırdı.

Gelelim fragmanda neler olduğuna: İlk sahnede Galadriel’i miğferlerin yığılı oldu bir savaş alanında görüyoruz. Miğfer yığınına bir miğfer daha ekliyor. Elfler’in bu savaşta mağlup edildiği belli ancak hangi savaş olduğu konusunda belirsizlikler var. Dizinin ilk tanıtım videosu yayınlandığında birçok izleyici hayal kırıklığına uğramıştı çünkü dizi fantastik çocuk dizisi gibi tanıtılmıştı. Amazon’un, Tolkien’in oluşturduğu Elf ve Hobbit karakterlerinin dışına çıkarak farkındalık yaratmak için aralarına siyahi Elf ve Hobbit konulması tartışmalara yol açmıştı. Son yayınlanan fragmanda savaşların ve aksiyonun fazla olacağını görünce içimize su serpildi diyebilirim. “Meteor Adam” diye tanımlanan ateş topu ile dünyaya inen varlığın Sauron olduğu iddia ediliyor ancak bununla ilgili henüz net bir durum yok. Arka fonda fragman boyunca Galadriel’in sesini duyuyoruz ve bize kötülüğün bittiğini, herkesin barış ve neşe içinde yaşadığını söylüyor ancak kötülük yani Sauron gizlice gücünü toplamaktadır. Durin’in yani Cüceler’in en güçlü zamanlarını görecek olmak beni oldukça heyecanlandırıyor. Fragmanda özellikle dikkat çekilmesi istenen bir karakter var: Bu mavi gözlü pelerinli kişinin kim olduğunu kendi adıma konuşacak olursam henüz çözemedim. Eline üfleyerek siyah bir duman yayılıyor ve bir yaprak mağara gibi bir yerin derinliklerine doğru düşüyor. Sonrasında da yaprak yanıyor. Bu mağara bana kalırsa Khazad-dum yani Yüzüklerin Efendisi filminden bildiğimiz Moria Madenleri olabilir gibi çünkü mağarada parlayan bir şeyler var onlar da Mithril olabilir. Fragman tam bitti diye düşünürken arkadan ateşlerin içinden Balrog’un çıkması ise tüylerimi diken diken etti. Bu sahneleri görmek için sabırsızlanıyorum.

Ara ara diziden görseller yayınlayarak bizleri daha da heyecanlandıran Amazon umarım beklentilerimizi suya düşürmez çünkü bu diziyi benimle birlikte çok sayıda Yüzüklerin Efendisi fanları yıllardır beklemekte. İlk sezonu 2 Eylül’de yayınlanacak ve 8 bölümden oluşacak Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yayınlanmasına günler kaldı. Heyecan dorukta!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinden 3 Dakikalık Fragman Yayınlandı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...