Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Leyla ile Mecnun: Yeniden!

Leyla ile Mecnun: Yeniden!

Yazar: Ceyda Güz

Leyla ile Mecnun: Yeniden!

Üstünden tam sekiz sene geçmiş gerçekten hayret ediyor insan… “Leyla ile Mecnun” dizisi 2013 yılında 3.sezonuyla el sallayarak veda etmişti bizlere. Ve dün yani 3 Eylül günü tekrardan Exxen’le aramıza döndü.

Sekiz sene içerisinde 2-3 defa daha bitirdim Leyla ile Mecnun dizisini. Bu seviyede absürt komedi tadı başka dizilerden gelmedi doğrusu. Seneler geçti, benim izlediğim Leyla ile Mecnun karakterleri hep aynıydı fakat öyle mi kaldılar? Tabi ki, hayır. Diziye başladığınız anda içinize öyle bir hüzün düşüyor ki anlatamam. Sahne Erdal Bakkal’ın önünde başlıyor, İskender babanın vurdurduğu taksisi artık yok, Erdal Bakkal’ın eşi Nurten bebeğiyle birlikte vefat etmişti hatırlarsanız… Yuvarlak gözlüklü kahramanımız Kaan büyümüş, Metonya kültürel miras olarak belediye tarafından alınmış(Metin beyin deyimiyle işgal edilmiş), İsmail abi sekiz sene boyunca denizde durduğu için yosun bağlamış hatta solungaçları çıkmış, Mecnun ile selamlaştıkları yere yasaklar gelmiş, Erdal Bakkal aç gözlülüğünü bırakıp eşini kaybettiği için meczuplaşmış, Yavuz ise köşeyi dönmüş ve bir nevi Erdal Bakkal’ın eski aç gözlülüğüne bürünmüş durumda. Bizim şiir sevdalısı Yavuz’umuz gitmiş de yerine bambaşka bir müteahhit gelmiş, inanılır gibi değil. Hatırlarsanız yan karakterlerde Melül ve çiçekçi annesi vardı. Çiçekçi kadın çiçek satmayı bırakmış, yeni sistemleri dilenmek olmuş, Melül isee…Hala Melül. Bir diğer yan karakterimiz tonton teyzemizdi. O da gitmiş mahalleden. Anlayacağınız mahalleli kalmamış, hatta mahalle dahi kalmamış.

Böyle bakınca diziye fazlasıyla trajik gelebilir ama ne derdi Mecnun Ç. “Ben bu oyunu bozarım!”.

Leyla ile Mecnun’un geri dönmesiyle o kadar mutlu oldum ki size anlatamam. Yer yer eleştirileri, absürt şakaları izlerken tekrar tekrar mutlu etti beni. Türk dizi tarihinin en iyi dizilerinden benim için. İzlemeye başladığınızda yeni Leyla’mızla da karşılaşacaksınız. Spoiler vermek gibi olmasın ama Mecnun’un işi sanki bu yeni Leyla’da daha zor gibi olacak. Hem gerçek dünyada, hem de Mecnun dünyasında Leyla’yı kurtarmak zorunda. Size baştan sona her şeyi anlatmak isterdim ama izlemenizi çok daha isterim. Eskilerden kalma Leyla ile Mecnun tadı o kadar güzel geliyor ki insana mutlaka izlemelisiniz.

Keyifli seyirler.

Leyla ile Mecnun: Yeniden!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...