Anasayfa HaberlerFilm Haberleri 2022 Yılında Gelecek Bütün Marvel Filmleri!

2022 Yılında Gelecek Bütün Marvel Filmleri!

Yazar: Mediha Karasungur

2022 Yılında Gelecek Bütün Marvel Filmleri!

Morbius – 28 Ocak 2022

Jared Leto Zack Snyder’ın Justice League’inde Joker’i yeniden canlandırdıktan sonra ona daha fazla ekran süresi sunması gereken çizgi roman dünyasına geri dönüyor.
Sony, Morbius filmi çekimlerini tamamladı ve birkaç ertelemeden sonra yeni yılın başlarında vizyona geliyor. Leto, kendisini nadir bir kan hastalığından kurtarmaya çalışan ama bunun yerine insan kanına karşı koyamama gibi vampir benzeri özellikleri kazanan bir doktoru, Michael Morbius’u canlandırıyor.

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness – 25 Mart 2022

Benedict Cumberbatch’in Avengers: Infinity War’da yer alması geniş çapta bir beğeni toplamıştı. Bu sebepten dolayı Marvel Studios sonunda Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmiyle devam etmeyi kararlaştırdı. Doctor Strange’in ikinci solo filminde onu tamamen yalnız görmeyeceğiz. Wanda Maximoff, yani Scarlet Witch hikayede büyük bir rol oynayacak. Benedict Wong, Chiwetel Ejiofor, ve Rachel McAdams da Wong, Baron Mordo ve Christine Palmer karakterleriyle geri dönecekler. Filmin hikayesi WandaVision, Loki ve Spider-Man: No Way Home yapımlarından büyük ölçüde etkilenecek gibi görünüyor.

Thor: Love And Thunder – 6 Mayıs 2022

Bu filmle birlikte Asgardlı savaşçı Thor, Marvel Sinematik Evreni kahramanları içinde dördüncü solo filme sahip ilk kahraman olacak. Thor: Ragnarok’tan Taika Waititi, Jennifer Kaytin Robinson ile birlikte senaryoyu yazacak. Love and Thunder filmi Natalie Portman’ın canlandırdığı Jane Foster’ın MCU’ya dönüşünü gösterecek. Jane, Thor’un kadın versiyonu olacak. Hikayenin içinde Gorr the God Butcher’ı canlandıran Christian Bale gibi tanıdık isimler de yer alacak.

Black Panther: Wakanda Forever – 8 Temmuz 2022

Ryan Coogler’ın Black Panther filmi hızlı bir şekilde tüm zamanların en büyük filmlerinden biri haline geldi. Uluslararası hasılatı Infinity War kadar olmasa da, ki kimse böyle bir şey yaşanmasını beklemiyordu, filmin Marvel Studios için kritik ve ticari bir başarı olduğu inkar edilemez. Yapımcıların Chadwick Boseman’ın vefatından sonra rolü yeniden düzenleme gibi bir planları yok. Boseman’ın karakter olarak son çıkışı What If…? yapımında kalacak ve bunun yerine Wakanda’nın insanları ve kültürü gibi diğer yönlerine odaklanılacak.

Spider-Man: Into The Spider-Verse 2 – 7 Ekim 2022

Hikayeyi geliştirmeye ek olarak 2018’de yayınlanan Spider-Man: Into the Spider-Verse’ün animasyon stilini oluşturmak birkaç yıl sürmüştü. Yapım şimdiye dek yayınlanan filmler arasında en sevilenlerden birisi olmuştu. Into the Spider-Verse vizyona girmeden kısa bir süre önce Sony Pictures bir devam filmi çekme planları olduğunu doğrulamıştı. Hikaye ayrıntıları henüz için çok bilinmese de, bu filmde Miles Morales’in hikayesinin birden çok yöne ayrılmasına olanak sağlayan iki devam filmi hazırlanmakta.

The Marvels – 11 Kasım 2022

Captain Marvel’ın ilk macerası büyük bir başarıydı. Bu nedenle, 2022 yılının sonlarına doğru Brie Larson’ın Carol Danvers olarak dönmesi şaşırtıcı değil. Bütün Marvel filmlerinde olduğu gibi bu filmin konusu da bilinmiyor fakat film günümüzde geçecek. Aynı şekilde resmi olarak The Marvels olarak adlandırılan ikinci filmde Carol artık büyümüş olan Monica Rambeau (Teyonah Parris) ve Kamala Khan (Iman Vellani) ile güçlerini birleştirecek.

2022 Yılında Gelecek Bütün Marvel Filmleri!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...