Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Ginny and Georgia: Karanlık Çöküyor!

Ginny and Georgia: Karanlık Çöküyor!

Yazar: Hazal Vardi

Ginny and Georgia: Karanlık Çöküyor!

Ginny and Georgia’nın merakla beklenen 2.sezonu 5 Ocak’ta Netflix’te yayına girdi.  Yönetmenleri; Anya Adams, Catalina Aguilar Mastretta, Renuka Jeyapalan, Sudz Sutherland, Aleysa Young’tur. Senaristleri ise Briana Belse, Mike Gauyo, Sarah Lampert, Danielle Hoover, David Monahan, Tawnya Bhattacharya, Debra J. Fisher, Ali Laventhol’dur. Başrol oyuncularından olan Georgia’yı Brianne Howey, Ginny’yi ise Antonia Gentry oynuyor. Bu ikilinin anne- kız ilişkisini izliyoruz. Gerogia’nın gençliğini Nikki Ramuel hayat veriyor. 2.sezon 10 bölümden oluşuyor.

Sezon finalini çok iddialı yapan ve başlangıçların çok fazla olduğunu düşündüren Ginny and Georgia kaldığı yerden yani ilk sezon Ginny’in dedektifle konuşup Austin’ini de yanına alıp gittikten sonra sezonun ilk bölümünde Ginny’in nereye gittiğini öğreniyoruz. O yaştaki bir ergen için mantıklı olan hareketi yaparak babası Zion Miller’ın (Nathan Mitchell) yanına giden Ginny’i açıkçası Georgia’dan daha cesur sanıp başka bir yol çizeceğini düşünmüştüm. Çatışmalı ve alışmamış anne-kız ilişkisini bu sezon çok daha fazla görüyoruz. Arkadaşlık ilişkilerinin sallantıda olduğu MANG’in dağıldığı bir sezon olurken ilerleyen bölümlerde bazı güzel gelişmeler de oluyor. Kırgınlıklar bitiyor, özürler dileniyor ve Ginny’in hayatı biraz daha iyiye doğru yol alıyor. Terapiste gitmeye başlayan Ginny kendine zarar verme alışkanlığını bırakmaya, Georgia’yla arasını düzeltmeye başlıyor. Annesinin birini öldürdüğü gerçeği henüz ergenlikle bile mücadele etmekte zorlanan Ginny için katlanılması zor bir yük. Dedektif’in, Georgia için bir tehdit oluşturması Georgia’yı strese soksa da bununla da baş etmeyi biliyor. Ginny ve Marcus’un tatlı aşk hikayesinin Marcus’un depresyonu devreye girdiğinde nasıl parçalandığını izliyoruz. Austin’in babası Gil, hapisten çıktıktan sonra Georgia’nın geçmişte Gil’den gördüğü şiddeti de gün yüzüne çıkarıyorlar. Georgia her şeye rağmen güçlü olmaya ve Paul ile ilişkisini korumaya çalışıyor. İşler sezonun ilerleyen bölümlerinde çığırından çıkıyor ve Georgia geçmişinin büyük bir bölümünü Paul’a anlatıyor ve düğünü iptal ediyor.

Netflix © 2022

 

 

Bütün bunları izlerken bir de şunu görüyoruz Ginny annesine annelik yapıyor ve Georgia’nın aslında çok değerli olduğunu ve mutluluğu hak ettiğini zorluklardan kaçarak bir sonuca varılamayacağını çok güzel bir dille 15 yaşında bir gençten beklenmeyecek şekilde gerçekleştiriyor. Austin görmemesi gereken bir şey görüyor ve onun da çocuk yaşta omuzlarına Georgia’nın yükü yükleniyor. Georgia hayatı başka bir noktadan ele alıyor ve başka şekilde yaşıyor. Ne normal anneler gibi problemleri var ne de çocuklarıyla iletişimi bu şekilde. Küçük yaşta anne olmasından dolayı bazı şeyleri kendi tarzıyla hallediyor. Sezonun son bölümü Paul ile nikah töreninde sonlanacakken maalesef Georgia’yı beklemediği yerden vuruyorlar ve çok heyecanlı aynı zamanda 3.sezonun habercisi bir şekilde bitiyor.

Ginny and Georgia’da beklediğim ama ısrarla gerçekleşmeyen bir şey daha var çoğu izleyicinin de bunu beklediğini düşünüyorum ama ısrarla Georgia’nın Paul ile olan ilişkisi göz önünde tutuluyor. Joe, Blu Farm’ın sahibi aynı zamanda Georgia’nın geçmişinde en saf olduğu yerde duran kişidir. Israrla Joe ve Georgia’yı es geçmelerini anlayamıyorum. Joe ve Georgia gerçekten güzel bir ilişkiye başlayabilirlerdi. Arkadaş olmak onlar için en son şeylerden biri olmalıydı. Georgia’ya duyduğu karşılıksız hislerin karşılıksız olduğunu da düşünmüyorum. Son sahnede atını düğün arabası yapması için Georgia’ya vermesi bile çok üzücü. İkisini izlemek Paul ve Georgia’yı izlemekten daha keyifli olabilirdi. Ginny’le Hunter’ın hikayesini de es geçmeleri gibi. Genel anlamda bolca entrika dolu olsa da ilişkiler üzerine kurulmuş bir dizi için hem arkadaşlık ilişkileri hem de biten ya da başlayamayan ilişkilerin de üzerinde durulmadığını düşünüyorum. Joe ve Cynthia ikilisi kadar saçma bir ikili olamazdı ve bunu yapmışlar. Georgia’nın anne olma konusundaki derdini izleyen herkes görüyor ama terapi sahnesinde Ginny’le beraber terapiye girmesi ve kabullenici bir tavrı olmaması küçük bir kız çocuğu gibi davranması da sevmediğim sahnelerden biriydi.

Ginny Georgia dizisini izlerken en sevdiğim yanı gençlik dizisi boyutundan ve sıkıcılığından çok daha uzakta keyifli olması. Georgia gördüğüm en deli dolu en tuttuğunu koparan karakter onu izlemek gerçekten çok keyifli. İlk sezonun ilk bölümlerinde Georgia biraz para avcısı, kendine eş arayan bekar bir anne gibi gösterildiği için önyargılı olunduğunu ama sonrasında onun başka bir karakteri olduğu, çok eğlenceli, fedakar ve kendi gençliğinde yaşadığı o kötü hayatı ne olursa olsun çocuklarına yaşatmamak için kendine söz vermiş bir anne olduğunu görüyoruz. Georgia’yı izlemek çok keyifli oyunculuğuna gerçekten bayılıyorum. Dizi Brianne Howey olmasa izlenmez diye düşünüyorum. Bu sezon Max’i, Ginny’i, Georgia’yı, Marcus’u ve tüm karakterleri yeni hikayeleriyle izlemek çok keyifliydi. Son sahnede Georgia nikahı için yürürken çalan şarkıya bayıldım. İlk bölümler biraz sıkıcı ilerliyordu fakat beklediğime değmiş. İlerleyen bölümler çok daha akıcı ve güzel ilerliyor. Gelecek sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

 

Ginny and Georgia: Karanlık Çöküyor!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...