Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Bridgerton 3. Sezon 2. Kısım: Tekrar Edilen Hatalar

Bridgerton 3. Sezon 2. Kısım: Tekrar Edilen Hatalar

Yazar: Ezgi Uslu

Bridgerton 3. Sezon 2. Kısım: Tekrar Edilen Hatalar

Netflix’in en popüler yapımlarının başında gelen Bridgerton, 3. sezonun bütün bölümlerini yayınlamak yerine iki kısma ayırarak yayınlamayı tercih etmişti. Mayıs ayında yayınlanan ilk dört bölüm her ne kadar viral olsa da birçok eleştiri almıştı. Son dört bölümü içeren ikinci kısım ise çok daha kötü bir performansla izleyicilerle buluştu.

Bridgerton’ın artık eskisi kadar ses getirmemesinin birçok farklı nedeni var. Bunların başında, yapımcıların diziye gelen eleştirileri hiçbir şekilde kabul etmeden her sezon için aynı metodu uygulamaya çalışmaları geliyor. Hiçbir etkisi olmayan orjinal karakterlerin diziye dahil edilmesi, Bridgerton ailesinin ekran süresinin kısaltılması ve kitaptan uyarlama hikayelerin sürekli daha da dramatize edilerek değiştirilmesi izleyiciyi bezdirmiş durumda.

Bridgerton, ilk sezonu ile pandemi döneminde ses getirdiğinde, dizinin hedef kitlesi romantik dönem draması severler olurken, ikinci sezonla birlikte dizi tamamen bir dramaya dönüştü ve hiç de ilgimizi çekmeyen karakterlerin entrikalarını izlemeye maruz bırakılmaya başladık. Geçen sezon, Edwina gibi bir karakter en az ana çiftimiz kadar ekran süresi alırken, şimdi de Cressida’nın hikayesini izlemek zorunda kalıyoruz. Her ne kadar Colin ve Penelope’nin kitaptaki hikayesinde de Cressida antagonist rolünü üstlenmiş olsa da, hikayede bu kadar ön plana çıkarılmış olması seyir zevkini bozmaya yetiyor.

Dizinin kuşkusuz en güzel tarafı, iki sezon boyunca bir hayaletten farksız gördüğümüz Francesca’nın seyirciye tanıtılması ve debut sezonundaki hikayesini izlememizdi. Sonunda başrol olmayan bir Bridgerton kardeşin karakter gelişimi ile uyumlu bir hikaye izledik. Daha önce her ne kadar fan favorisi Eloise ve Benedict gibi karakterler ile vakit geçirmiş olsak da, şu ana kadar en güçlü yan hikayeye sahip kişi Francesca Bridgerton oldu. Tabi bu durum Bridgerton kardeşlerin ekran süresinin hala az olması gerçeğini değiştirmedi. Francesca’nın hikayesine odaklanırken Benedict ve Eloise’in hikayeleri oldukça sönük kalmış görünüyor. İşte Bridgerton’ın en büyük hatası da bu. Madem sadece ana çifte odaklanan bir hikaye izletmek istemiyorsunuz, neden sayıları oldukça fazla olan Bridgerton kardeşlere odaklanmak yerine sürekli orjinal karakterleri senaryoya dahil etme fikri daha cazip geliyor? Shondaland’i anlamak gerçekten de güç.

Gelelim ana çiftimiz Penelope ve Colin’e. Her ne kadar ilk dört bölümde Luke Newton beklenilen performansı sağlayamamış olsa da Nicola Coughlan diziyi sırtlamış ve çiftin arasındaki kimya bir nebze de olsa tutmuştu. Ancak, son dört bölüm maalesef ki aynı heyecanı vermiyor. Belki de çiftimizin birbirine çok hızlı kavuşmasından olsa gerek, çok hızlı ilerleyen bir ilişki, çiftin kimyasındaki heyecanı da yok etmiş bulunmakta.

Bunların yanında, Penelope’ye her ne kadar çok güçlü bir kadın karakter imajı çizilmeye çalışılmış olsa da karakterin geçmişte yaptığı hataları ve kendi statüsünün altındaki kadınların imajını Colin için hiç düşünmeden yerle bir etmesini göz ardı edemiyoruz. Bu yüzden de Penelope’nin Colin’e çektiği nutuk da gerçekliğini yitiriyor.

Dizi adına belki de bizi en heyecanlandıran kısım, gelecek sezonlarda diğer Bridgerton karakterleri hakkında ipuçları edinmiş olmamız. Her ne kadar bir sonraki sezonun baş rolünün hangi Bridgerton olduğu resmi bir şekilde duyurulmamış olsa da, Benedict’e göz kırpıldığını görebiliyoruz. Aynı zamanda Francesca ve Eloise’in gelecekteki hikayeleri hakkında da oldukça fazla ipucu edindik denebilir.

Bridgerton her ne kadar kendisini tekrarlayan bir yapım olsa da, geniş hayran kitlesi ile yeni sezonlar yayınlamaya devam edeceğe benziyor. Beşinci sezon onayını şimdiden alan absürd dönem draması dizimizin gelecekte bizi yeniden hayal kırıklığına uğratıp uğratmayacağını bilemiyoruz. Ancak, yeni sezonlar yayınlandığında tekrardan Bridgerton konuşacağımız kesin!

Bridgerton 3. Sezon 2. Kısım: Tekrar Edilen Hatalar

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...