Anasayfa Haberler BluTV’de Aralık Ayı Seçkisi Başlıyor!

BluTV’de Aralık Ayı Seçkisi Başlıyor!

Yazar: Cansu Altıntaş

BluTV’de Aralık Ayı Seçkisi Başlıyor!

BluTV yılın sonuna yaklaşırken Aralık ayında yayınlanacak içeriklerini açıkladı. BluTV Aralık Seçkisi’nde yer alan dizi ve filmlere hızlıca bir göz atalım:

– Diziler –
La Fortuna – 2021

Dizi; hazine taşıyan bir geminin batması ve geminin bulunmasıyla birlikte, İspanyol diplomat Alex ile batan gemiyi bulan hazine avcısı Frank arasında geçen çekişmeleri anlatmaktadır. Hikaye 1804 yılında ve günümüzde geçmektedir. Alejandro Amenabar tarafından yönetilen filmin başrollerinde Alvaro Mel, Ana Polvorosa, Stanley Tucci ve Clarke Peters gibi isimler yer almaktadır.

Medici -2016

Dizi, The X Files ve The Man In The High Castle gibi dizilerin proje yaratıcısı olan Frank Spotnitz ve Nicholas Meyer tarafından yaratılmıştır. Tarihin ünlü ailelerinden Medici ailesine odaklanan tarihi drama dizisidir.

La Zona – 2018

Kuzey İspanya’da yaşanan bir nükleer felaketten 3 yıl sonra ortaya çıkan gizemli cinayetleri konu alan dizinin başrollerinde Eduard Fernandez, Alvaro Cervantes ve Alexandra Jimenez yer almaktadır.

– Filmler –
Bilmemek – 2020

Başrollerinde Emir Özden, Yurdaer Okur ve Senan Kara’nın yer aldığı, Leyla Yılmaz’ın senarist ve yönetmenliğini yaptığı dram türündeki film. Film evliliği yolunda gitmeyen bir çift ve o çiftin oğlu olan Umut’un yaşantısına ışık tutuyor. Umut, akran zorbalığına ve yalnızlaştırmaya uğrayan bir çocuk ve Bilmemek; ötekileştirme ve empati yoksunluğu gibi durumlarla seyirciyi karşı karşıya bırakan bir film. Adana Altın Koza Film Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali, Antalya Altın Portakal Film Festivali ve İstanbul Film Festivali gibi çeşitli festivallerden farklı kategorilerde ödüllerle dönen film vizyondan sonra ilk kez BluTV’de seyirci ile buluşuyor.

Carol – 2015

Başrollerinde Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson ve Kyle Chandler gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmeni Todd Haynes. Filmin senaryosu The Price of Salt kitabından uyarlanmakta ve film 1952 New York’unda geçmektedir. Carol, zengin ama evliliğinden memnun olmayan bir kadının bir alışveriş esnasında tanıştığı genç fotoğrafçı kadın ile arasında geçen ilişkiye odaklanıyor.

The Golden Glove – 2019

Altın Eldiven, 1970 ve 1975 yılları arasında dört kadını öldüren ve ölü bedenlerin parçalarını dairesinde saklayan Alman seri katili Fritz Honka’nın hikâyesini anlatan bir Fatih Akın filmidir. Korku/Dram türündeki filmin başrolünde Jonas Dassler yer almakta.

A Bigger Splash – 2015

Rock müzik yıldızı Marianne Lane, sevgilisi Paul ile bir ada tatilindeyken Marianne’in eski sevgilisi Harry ve Harry’nin kızı Penelope’nin adaya gelmesiyle tatilin seyri her anlamda değişir. Filmi, “Marianne ve Harry arasındaki eski duyguların alevlenmesi, Paul ve Penelope arasında gelişen yakınlaşma ve bu ilişkilerin bir adada rock müzik eşliğinde yaşanması” şeklinde özetlemek, izlemek isteyenlere filmin havasına dair ufak da olsa bir fikir verecektir.

Benim Dünyam – 2013

Benim Dünyam; görme, konuşma ve duyma yetisini iki yaşındayken kaybeden Ela’nın 8 yaşında Mahir Hoca ile tanışmasıyla birlikte değişen dünyasını anlatmaktadır. Uğur Yücel’in yönettiği filmin başrollerinde Beren Saat ve Uğur Yücel yer alırken bu oyunculara Ayça Bingöl ve Turgay Kantürk gibi isimler eşlik etmektedir.

Ejder Kapanı – 2010

Yönetmenliğini Uğur Yücel’in yaptığı filmin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç, Uğur Yücel ve Ceyda Düvenci yer almaktadır. Film gerilim/polisiye türündedir ve filmde olaylar çocuk tecavüzcülerini öldüren bir katil etrafında dönmektedir.

3 Generations – 2015

Filmin hikayesi Ray adında 16 yaşındaki bir kızın, kendini ‘kız’ hissetmemesi ve bu yolda sadece kendini değil aile bireylerini de tanımasını anlatmaktadır. Film, Ray’in annesi ve anneannesi ile birlikte 3 nesli birbiriyle yüzleştirerek seyirciye aktarmaktadır. Komedi/Dram türündeki filmin başrollerinde Elle Fanning, Naomi Watts ve Susan Sarandon yer almaktadır.

Çok Uzak Fazla Yakın – 2016

Başrollerinde Burcu Biricik ve Özgün Çoban’ın yer aldığı film, iki üniversiteli gencin yaşadıkları inişli ve çıkışlı aşkı anlatmaktadır.

BluTV’de Aralık Ayı Seçkisi Başlıyor!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...