Anasayfa HaberlerFestival Haberleri 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri Açıklandı

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri Açıklandı

Yazar: Oğuzhan Güre

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri Açıklandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ev sahipliği yapılacak olan 7-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali, merakla beklenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması için seçilen 10 filmi izleyicilerle buluşturacak. Festivalin başkanlığını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaparken, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na 43 film başvurdu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 Film Yarışacak!

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, 14 farklı kategoride Altın Portakal Ödülleri’nin sahiplerini belirleyecek. Bu yıl yarışacak 10 film, Sevin Okyay, Mehmet Açar ve Muammer Brav’dan oluşan seçici kurul tarafından seçildi.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jürisi Demet Akbağ başkanlığında oluşturulurken, toplamda 945 bin TL değerindeki ödüller sahiplerini bulacak. Film Yönetmenleri Derneği jürisi geçen yıl olduğu gibi Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü’nü, Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jürisi ise SİYAD En İyi Film Ödülü’nün sahibini belirleyecek. Ödüller, 14 Ekim akşamı düzenlenecek olan Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak.

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Av. Cansel Tuncer, yönetmenliğini Dr. Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum direktörlüğünü ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu üstlenmektedir.

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Filmleri:

8×8, dir. Kıvanç Sezer
Aniden, dir. Melisa Önel
Beraber, dir. Mete Gümürhan
Bildiğin Gibi Değil, dir. Vuslat Saraçoğlu
Hayat, dir. Zeki Demirkubuz
Kurban, dir. İsmail Güneş
Son Hasat, dir. Cemil Ağacıkoğlu
Tereddüt Çizgisi, dir. Selman Nacar
Yurt, dir. Nehir Tuna
Zamanımızın Bir Kahramanı, dir. Miraç Atabey

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri Açıklandı

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...