Anasayfa Listeler 5’er 5’er Bölüm 2 | Eğlenceli Bir Akşam İçin Filmler Listesi: Amazon

5’er 5’er Bölüm 2 | Eğlenceli Bir Akşam İçin Filmler Listesi: Amazon

Yazar: Aylin Şahin

5’er 5’er Bölüm 2 | Eğlenceli Bir Akşam İçin Filmler Listesi: Amazon

Bu bölümde de hem eğlenebileceğiniz hem kaliteli komedileri sizin için kendi 5 üzerinden yaptığım puanlamalarla birlikte kategoriledim. Her film hakkında biraz fikriniz olması adına özetlerini de derlemeye ekledim. İkinci bölümümde Amazon Prime platformuyla devam ediyorum. İyi okumalar, iyi seyirler ve iyi eğlenceler!

1. Love Actually (2003)

Süre: 75 dk
Yönetmen: Richard Curtis
Oyuncular: Hugh Grant, Martine McCutcheon, Liam Neeson
Yapım: İngiltere, Fransa, ABD, İrlanda
Yazar Puanı: ⭐️⭐️⭐️⭐️1/2

Dünyanın yönetim koltuğunda oturan otoriter başkanı ya da kitleleri büyüleyen bir rockstar olun aynı kapıya çıkacaktır: Aşktan kaçamazsınız! İşte, günümüz Londra’sında noelden iki ay önce yaşanan farklı olayları mercek altına alan “Love Actually” adlı bu film de, aşkın yüceliği üzerine bir yapım. Filmin nihai amacının, aşkın yüceliğine dair bir güzelleme olduğunu ileri sürmek mümkün. Belki de “Love Actually”nin başrolünde “Aslında Aşk” var.

2. The Holiday (2006)

Süre: 136 dk
Yönetmen: Nancy Meyers
Oyuncular: Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law
Yapım: ABD
Yazar Puanı: ⭐️⭐️⭐️1/2

Iris Simpkins (Kate Winslet), Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarıdır. Aynı zamanda meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur. Diğer yanda Los Angeles’ta yaşayan Amanda Woods (Cameron Diaz), kendisine ihanet eden sevgilisinden henüz ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir farklılık yaratmaktır. Filmin yönetmeni “What Women Want” ile “Something’s Gotta Give” adlı romantik komedilerin de yaratıcısı olan Nancy Meyers.

3. This Is 40 (2012)

Süre: 134 dk
Yönetmen: Judd Apatow
Oyuncular: Paul Rudd, Leslie Mann, Maude Apatow
Yapım: ABD
Yazar Puanı: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Yönetmen ve yapımcı Judd Apatow benzersiz evrenine orta yaş krizindeki bir çiftin, “Knocked Up” filminden tanıdığımız iki karakter olan Debbie (Leslie Mann) ve Pete’in (Paul Rudd) trajikomedisini derinlemesine işleyen bir hikayeyle geri dönüyor. Pete ve Debbie’nin kırklı yaşlarda, büyümekte olan çocuklarıyla ve evlilikleriyle baş etmeye çalışırken, yönetmen evliliğin, bir aile kurmanın iniş ve çıkışlarını ekrana aktarıyor. Senaryosu da Apatow tarafından yazılan filmin oyuncu kadrosu da Paul Rudd, Leslie Mann, Maude Apatow, Jason Segel ve Megan Fox gibi güçlü isimlerden oluşuyor.

4. Shaun of the Dead (2004)

Süre: 99 dk
Yönetmen: Edgar Wright
Oyuncular: Simon Pegg, Nick Frost, Kate Ashfield
Yapım: İngiltere, Fransa
Yazar Puanı: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Bir adam can çekişmekte olan hayatını kurtarmaya karar verir. İlk adım olarak da eski kız arkadaşını yeniden kazanmayı planlar. Annesi ile olan ilişkisini düzeltmek ister. Bir gün Kuzey Londra’yı zombiler basar. Sokaklarda ölüler birikmeye başlar. Bütün bunları izleyen Shaun (Simon Pegg), sevdiklerini kurtarmaya karar verir. Liz (Kate Ashfield), Ed (Nick Frost), Pete (Peter Serafinowicz) ve annesini (Penelope Wilton) toparlayıp Winchester’a ulaşabilirse hayatta kalacaklarına inanan Shaun’u zorlu bir macera beklemektedir. Annesi bir zombi tarafından ısırılır. Shaun onu öldürmek zorunda kalır. Film gitgide bir zombi komedisine dönüşür. Eleştirmenler tarafından oldukça övgü alan bu filmle oldukça eğlenceli bir akşam geçireceğinizi garanti ederim.

5. Hot Fuzz (2007)

Süre: 121 dk
Yönetmen: Edgar Wright
Oyuncular: Simon Pegg, Nick Frost, Martin Freeman
Yapım: İngiltere, Fransa
Yazar Puanı: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Londra polisi Nicholas Angel (Simon Pegg) işinde iyi biridir. Hem da fazlasıyla iyi. Ekibinin geri kalanının bu işe kötü bakmasını ve motivasyon açısından olumsuz etkilenmesine engel olmak için Sandford kasabasında göreve atanır. Orası çok yoğun suç işlenmeyen bir bölgedir. Danny Butterman (Nick Frost) ile ortak iş yapacaklardır. Her şey Angel için sakin görünmektedir. Ta ki iki aktörün başı kesilmiş bulunana dek. Kaza diye nitelendirilen bu duruma Angel asla ikna olmaz. Dahası giderek başka insanlar da ölmeye başlar. Angel ve Danny birlik olup herkesle çatışmaya başlarlar. Kaza gibi görünen olayların arkasındaki gerçeğin peşine düşerler. Bu heyecan dolu macerada eğlenmemek mümkün değil!

Bu şiddetle tavsiye ettiklerime sığmayan filmleri yazdığım bir bölüme geliyoruz şimdi. Bu filmler de yine Amazon Prime Video kapsamında erişebileceğiniz, eğlendiğim ama asıl listeye koyacak kadar beğenemediğim 5 film. Belki siz benden farklı düşünürsünüz.

1. Brittany Runs a Marathon (2019) ⭐️⭐️1/2
2. Blow the Man Down (2020) ⭐️⭐️1/2
3. Charlie Wilson’s War (2007) ⭐️⭐️1/2
4. Pitch Perfect (2012) ⭐️⭐️⭐️
5. The Invention of Lying (2009) ⭐️⭐️⭐️

5’er 5’er Bölüm 2 | Eğlenceli Bir Akşam İçin Filmler Listesi: Amazon

Aylin Şahin’in Diğer Yazıları İçin Tıklayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...