Anasayfa HaberlerFestival Haberleri 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Jürisi Belli Oldu

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Jürisi Belli Oldu

Yazar: Enis Derdimentoğlu

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Jürisi Belli Oldu

18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali‘nin Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Metraj Film Yarışmaları için jüri üyeleri açıklandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında düzenlenecek olan festivalin “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması” jürisi, başkanlığını ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın yapacağı, üyeleri ise oyuncu Bennu Yıldırımlar, oyuncu Cezmi Baskın, yazar ve senarist Murat Uyurkulak, yapımcı Nefes Polat, kurgu yönetmeni Özcan Vardar, görüntü yönetmeni Özgür Eken, akademisyen Prof. Dr. Senem Erkılıç ve sinema yazarı, Sinematek Film Program Koordinatörü Senem Erdine’den oluşacak.

Ayrıca, festival kapsamında verilecek olan SİYAD En İyi Film Ödülü’nü belirleyecek sinema yazarları jürisi ise Övgü Gökçe, Yeşim Burul ve Talip Ertürk’ten oluşacak.

Film Yönetmenleri Derneği tarafından verilecek olan “Film-Yön En İyi Yönetmen” ödülü ise Ceylan Özgün Özçelik, Emre Kayış ve Mahmut Fazıl Coşkun’un değerlendirmesi sonucu sahibini bulacak.

“Belgesel Film Yarışması”nda yarışacak filmleri ise belgesel film yapımcısı Coşkun Aral, yapımcı, yönetmen ve yazar Cengiz Özkarabekir, yönetmen, akademisyen ve Belgesel Sinemacılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kurtuluş Özgen, yönetmen Mustafa Ünlü, yapımcı, yönetmen ve Belgesel Sinemacılar Birliği kurucu üyesi Dr. Semra Güzel Korver değerlendirecek.

Uluslararası Kısa Film Yarışması jürisi ise akademisyen Prof. Dr. Bülent Çaplı, oyuncu Feride Çetin, Uluslararası Burgas Film Festivali Direktörü Emil Ovanesov ve yönetmen İlker Savaşkurt’tan oluşacakken, Öğrenci Kısa Film Yarışması jüri üyeleri yönetmen ve oyuncu Barış Atay, Diyarbakır Kısa Film Festivali Direktörü Serhat Gönen ve yönetmen, yapımcı Vuslat Saraçoğlu tarafından oluşturulacak.

Son olarak, Adana Kısa Film Yarışması’nda yer alacak filmleri değerlendirecek olan jüri ise akademisyen Bülent Özkam, oyuncu Mine Çayıroğlu ve yönetmen, oyuncu Savaş Satış’tan oluşacak.

Ulusal Uzun Metrajda En İyi Film, Yılmaz Güney Ödülü, Jüri Özel Ödülü, Adana İzleyici Ödülü, En İyi Yönetmen Ödülü, En İyi Senaryo Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Müzik Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü, En İyi Kurgu Ödülü, Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü, Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü, SİYAD En İyi Film Ödülü, Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü kategorilerinde; Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda En İyi Belgesel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü kategorilerinde; Uluslararası Kısa Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü ve Jüri Özel Ödülü kategorilerinde; Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’nda En İyi Belgesel Film, En İyi Canlandırma Film, En İyi Deneysel Film, En İyi Kurmaca Film kategorilerinde; Adana Kısa Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü kategorisinde toplam 1 milyon 285 bin TL değerinde ödül dağıtılacak.

Festivalin merakla beklenen Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Metraj Film Yarışmaları’ nda yer alacak filmler önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Festival kapsamında ayrıca; dünya sinemasından seçkiler, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, sinema sempozyumu ve sergiler de yer alacak.

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Jürisi Belli Oldu

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...