Anasayfa HaberlerFestival Haberleri 3. Kocaeli Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

3. Kocaeli Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Yazar: Esra Ocak

3. Kocaeli Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen festivalin ödül töreninde “ulusal uzun metraj ilk film”, uzun metraj en iyi erkek en iyi kadın oyuncu, uzun metraj en iyi görüntü yönetmeni, “kısa film”, “animasyon” ve “öğrenci filmleri” ile kısa film dalında “en iyi kadın oyuncu” ve “en iyi erkek oyuncu” kategorilerinde ödüller verildi.

Gecede, Kocaeli Sanayi Odası Oda Orkestrası konserinden sonra ödül törenine geçildi.

4 ana kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Ulusal uzun metraj En iyi İlk Film kategorisinde yönetmenliğini Tufan Şimşekcan’ın yaptığı “Ceylin”, En İyi Kısa Film ödülünü Nefes’ filmiyle Cem Terbiyeli, Halk Jürisi ödülünü Meryem filmiyle Celal Yücel Tombul, En iyi Animasyon Film ödülünü Sessiz Yol filmiyle Merve Çirişoğlu, ve En İyi Öğrenci Filmi ödülünü Mola filmiyle Ahmet Berat Pehlivan aldı.

Festivalde, Ulusal Uzun metraj En İyi Kadın oyuncu ödülüne Turna Misali filmiyle Sennur Nogaylar, En iyi Erkek Oyuncu ödülü Son Akşam Yemeği filmiyle Engin Şenkan, ayrıca En İyi Görüntü Yönetmenliği ödülüne Karganın Uykusu filmiyle Ziya Kasapoğlu layık görüldü.

Kısa Metraj En İyi Erkek oyuncu ödülünün sahibi Can Suyu filmiyle Deniz Hamzaoğlu, En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi ise Kapı filmindeki performansıyla Nazlı Pınar Kaya oldu.

3. Kocaeli Film Festivali’nin bu yılki Yaşam Boyu Onur Ödülleri , Zihni Göktay ve Meral Çetinkaya’ya takdim edildi. Sinema Emek Ödüllerinin sahipleri ise Necmi Yapıcı ve Renan Bilek oldular.

3. Kocaeli Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...