Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Nisan Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Nisan Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Yazar: Tunahan İbiş

Nisan Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Herkese merhaba. Mart ayında başlattığımız geleneği devam ettirerek nisan ayında vizyona ve dijital platformlara gelecek yapımlardan bir seçki hazırladım. İlkbaharın başlamasıyla stüdyoların yavaş yavaş canlandığı bu ay, hem yerli hem de yabancı sinema için dolu dolu bir takvim sunuyor. Aşağıdakilerin haricinde nisan ayında çıkacak diğer film ve diziler için yazının sonundaki videomuza göz atabilirsiniz. İyi okumalar ve iyi seyirler dilerim.

 

 

  • Beef

Yayın Tarihi: 6 Nisan

Platform: Netflix

 

A24’ün Netflix ile ortak projesi olan Beef, bir araba kazası sonrası birbirlerinden intikam almak için hayatlarını hiçe sayan iki insanı konu alıyor. Steven Yeun ve Ali Wong’un başrollerini paylaştığı dizide Yeun’u Burning’den sonra böyle bir kara komedide göreceğimiz için hevesliyim. Umarım beklediğim kadar da keyifli çıkar.

 

  • Dungeons and Dragons: Honor Among The Thieves

Vizyon Tarihi: 7 Nisan

 

Ünlü masa oyunu Dungeons and Dragons, yeni filmi Honor Among The Thieves’in SXSW festivalindeki prömiyerinden gelen olumlu eleştirilere bakılırsa bu sefer 2000 tarihli uyarlamasının lanetini üzerinden atmış gibi duruyor. John Frances Delay ve Jonathan Goldstein’in Game Night’tan sonra yine sıra dışı komedi yazarlıklarını konuşturmuştur diye umuyoruz. Yoksa bu beş senelik ara lorun hayranlarından çok sinefilleri üzer, bizden demesi.

 

 

  • Aaahh Belinda

Yayın Tarihi: 7 Nisan

Platform: Netflix

 

Atıf Yılmaz’ın 86 tarihli klasiği konusu itibarıyla hala öylesine güncelliğini koruyor ki, Netflix tarafından her tarafı ulusal televizyon rejisi kokan bir yeniden çevrime ne kadar ihtiyacımız vardı bilemiyoruz. Belki Müjde Ar’ın zamanında harikalar yarattığı Serap’ın öyküsü, bugünkü Türkiye şartları altında İstanbul Sözleşmesi’ne de göz kırpan taze bir bakışla ele alınmıştır, umudumuz bu yönde. Şimdiden çıkış tarihinde dizlerimizi dövdüğümüzü görebiliyorum, hadi hayırlısı.

 

 

  • Renfield

Vizyon Tarihi: 14 Nisan

 

Nicolas Cage’ı Dracula olarak göreceğimiz Renfield, şöyle cıvık mizahlı ve bol kanlı Amerikan komedisi açlığımızı yatıştıracak gibi duruyor. Yönetmen Chris Mckay’in The Tomorrow War kepazeliğinden sonra şöyle bir silkinerek eğlenceli bir işe imza attığını görmek harika olurdu. Film, Dracula’nın işinden ayrılmak isteyen uşağını merkeze alacak.

 

 

  • Ela ile Hilmi ve Ali

Vizyon Tarihi: 14 Nisan

 

Ziya Demirel, harika kısa filmi Salı ve senaristliğini yaptığı Zuhal’dan sonra ilk uzun metrajı ile İstanbul Film Festivali’nde FIPRESCI, senaryo ve mansiyon gibi ödülleri silip süpürmüştü. Tuhaf bir ilişki üçgenini anlattığı filminin vizyon tarihi ise durmaksızın yapılan ertelenmelerin ardından geldi çattı. Meraklılarının gözü aydın diyoruz.

 

  • Evil Dead Rise

Vizyon Tarihi: 21 Nisan

 

Ash vs Evil Dead’in 2018’deki finalinden beri Evil Dead’ın ürkütücü, kanlı ve gülünç dünyasına uzak kalmıştık. Bu sefer çoğunluğu bir orman evinden ziyade apartman dairesinde geçeceğinden iblisler arasında hayatta kalma mücadelesinin çok daha orijinal buluşlarla donatılacağını öngörebiliyorum. Bruce Campbell’in ayrıca yürütücü yapımcılığını üstlendiği Evil Dead Rise, bence yeni bir Ash tanıtmak için 2013’deki film gibi debelenmediği sürece bir korku klasiği olmaya oldukça yakın bir izlenim sunuyor. En iyisi bekleyip görmek.

 

 

  • Close

Yayın Tarihi: 21 Nisan

Platform: Mubi

 

Lukas Dhont, genç bedenler hakkındaki dramalarını Girl’den sonra Close ile sürdürüyor. Bu kez odağında en yakın arkadaşıyla ilişkisini sorgularken büyük bir trajedinin göbeğine düşen ortaokul çağındaki bir çocuk var. Filmekimi’ndeki gösterimlerinden sonra ülkemizde büyük ilgi gören film, bence Dhont zorla acıklı bir metin kurmaya çalışırken temelindeki duygusunu kaybediyor. Ama Mubi’ye geldiğinde bir şans vermenizi kesinlikle tavsiye ederim çünkü benimle tam tersi düşünceye sahip insanlar çoğunlukta.

 

 

  • Boğa Boğa

Yayın Tarihi: 21 Nisan

Platform: Netflix

 

Onur Saylak, Boğa Boğa ile Uysallar’dan sonra Netflix ile olan iş birliğine devam ediyor. Daha’dan beri çektiği ilk uzun metrajı olan film, bize eşiyle (Funda Eryiğit) beraber yerleştiği kırsalda yerlilerin toplu linçine uğrayan bir adamı (Kıvanç Tatlıtuğ) seyrettirecek. Konusu itibarıyla geçen senenin ses getiren bağımsızlarından As Bestas ve Emin Alper’in Kurak Günler filmleri ile oldukça benzerlikler taşıyacak gibi gözüküyor. Ayrıca filmi Netflix’teki çıkışından önce İstanbul Film Festivali’nde ekip katılımıyla izleyebileceğinizi hatırlatalım.

 

 

  • Karanlık Gece

Vizyon Tarihi: 28 Nisan

 

Özcan Alper’in Karanlık Gece’si, geçen sene Altın Portakal’ı kucakladığından beri vizyonu gözlüyordu. 28 Nisan’da beyazperdedeki yerini alacak olan film, yıllar önce dâhil olduğu bir linçin pişmanlığıyla hesaplaşmak için köyüne dönen İshak’ı (Berkay Ateş) anlatıyor. Sibel Kekilli’yi Türkiye’ye getirebilen o özel yapım olduğu için zaten medyanın gündemine oturmuş Karanlık Gece; ayrıca Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel ve Pınar Deniz gibi isimleri de kadrosunda bulunduruyor.

 

 

  • Beau Is Afraid

Vizyon Tarihi: 28 Nisan

 

Ari Aster, şimdiden bir popüler kültür hazinesi hâline gelen Midsommar’dan sonra Beau Is Afraid ile sinemaya geri dönüyor. Dört saatlik epik bir kâbus komedisi diye pazarlanmasına rağmen süresi sonradan üç saate indirilmiş ama umarız diğer iddiasını hâlâ koruyordur. Aster’ın yaklaşık on senedir çekmek için çaba verdiği film, Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Beau’nun Kafkavari eve dönüş yolculuğunu anlatacak.

 

Bu ay çıkacak diğer içerikler:

 

 

Nisan Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...