Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Netflix, 2021 Yılında Yayın Platformlarını Domine Etti

Netflix, 2021 Yılında Yayın Platformlarını Domine Etti

Yazar: Metehan Birlik

Netflix 2021 Yılında Yayın Platformlarını Domine Etti

Her ne kadar Netflix, rakiplerine göre piyasada daha önce çıkış yapmış olsa da geçtiğimiz yıllarda, özellikle pandemiden dolayı beyaz perdelere erişimin zorlanması, zaman zaman tamamen ihtimal dışına çıkması sebebiyle de HBO, Disney ve Amazon gibi birçok oldukça güçlü stüdyonun da kendi yayın platformlarıyla piyasaya giriş yaptığına şahit olduk. Her ne kadar oldukça kıyasıya bir rekabet devam ediyor olsa da görünene göre Netflix sektörü domine ediyor.

3. parti bir ölçüm platformu olan Nielsen’in hazırladığı raporlara göre, Netflix, 2021 yılında yayın platformlarında en çok izlenen 15 diziden 12’sine sahip. Kalan üç proje ise Disney+, Hulu ve Apple TV+’a ait. HBO MAX ve Amazon ise listeye giriş yapamadı.

Listede ise Netflix’in oldukça farklı türlerde dizileri bulunuyor. Great British Baking Show gibi romantik dramalardan tutun, Squid Game ve Cobra Kai gibi daha hareketli projeler mevcut.

Listenin tamamı ise şöyle:

1. Lucifer (Netflix)

2. Squid Game (Netflix)

3. Great British Baking Show (Netflix)

4. Virgin River (Netflix)

5. Bridgerton (Netflix)

6. You (Netflix)

7. Cobra Kai (Netflix)

8. The Crown (Netflix)

9. Longmire (Netflix)

10. The Handmaid’s Tale (Hulu)

11. Outer Banks (Netflix)

12. Ted Lasso (Apple TV+)

13. Maid  (Netflix)

14. WandaVision (Disney+)

15. The Witcher (Netflix)

Netflix 2021 Yılında Yayın Platformlarını Domine Etti

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...