Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Ne İzlesek – In My Skin

Ne İzlesek – In My Skin

Yazar: Merve Özbek

Ne İzlesek- In My Skin

BBC, başta TV filmi olarak sipariş etse de sonrasında beş bölümlük bir mini dizi olarak çekilen In My Skin, Gabrielle Creevy tarafından canlandırılan 16 yaşındaki bir lise öğrencisi olan Bethan Gwydaf’ı merkezine alan komik ve sıradışı bir coming of age hikayesi. Lise duvarları içinde etrafındaki diğer birçok genç gibi kendine güvenen ve küstah bir imaja sahip olan Bethan, evinde ise bundan çok uzakta bir hayat sürmektedir. Alkolik bir babaya ve bipolar bir anneye sahip olduğundan söylemek zorunda kaldığı yalanlar nedeniyle bir süre sonra çifte bir yaşam sürmek zorunda kalıyor.

Kayleigh Llewellyn tarafından yazılan ve kısmen kendi deneyimlerine dayanan In My Skin, sadece gençlik hayatının sıkıntılarını yaşamak zorunda kalan gençleri merkezine almıyor, aynı zamanda bipolar ve anksiyete gibi psikolojik hastalıkları da başarılı bir şekilde sunuyor.

İlginizi Çekebilir:Las Chicas Del Cable: İnceleme

Alkolik babasının işe yaramazlığı nedeniyle annesine bakmanın rolünü üstlenen Bethan, okula geldiği an tüm bunları geride bırakıp farklı bir hayat hikayesi anlatıyor. Bu iki hayat arasında sıkışan ve kaçacak yeri olmayan Bethan’ın sığındığı yer ise yazmak.

Dizinin yaratıcısı Llewellyn, In My Skin’i yazma nedenlerinden birini şöyle açıklıyor; “Genç bir bakıcı olmanın nasıl olduğunu göstermek istedim, bu televizyonda gösterilmeyen bir şeydi.”  Annesine karşı ona bakma rolünü üstlenen, onun ihtiyaçlarıyla ilgilenen Bethan, annesine karşı bir annelik rolü üstleniyor. Böyle söylendiğinde karanlık bir hikaye hissi uyandırsa da In My Skin, seyirciyi drama gömmeden bu hikayeyi anlatmayı başarıyor.

Llewellyn şöyle devam ediyor; “Ev hayatınız hakkında her zaman yalan söylemenin nasıl bir şey olduğunu ve en çok sevdiğiniz, hayranlık duyduğunuz kişinin size en büyük acıyı getirdiğinde bunun ne anlama geleceğini görmek istedim. Benim için önemli nokta; dizi, gerçek hissettirmeliydi. Sivri noktaların zımparalandığı temiz bir şey istemedim.” In My Skin bu hedefe Llewellyn’in başarılı yazarlığı ve yönetmenliği sayesinde ulaşıyor. Gerçekçi anlatımın yanı sıra gerçekçi oyunculuklar da izlediğimiz In My Skin, Bethan’ın deneyimlerini ve duygularını olabildiğince yakın şekilde anlatıyor.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...