Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Locke & Key: Anahtarların Sahipleri

Locke & Key: Anahtarların Sahipleri

Yazar: Batuhan Kılınç

Locke & Key: Anahtarların Sahipleri

İlk olarak bu yıl yayınlanmaya başlayan, Netflix orijinal yapımı olan fantastik dizi; babalarının ölümüyle yeni bir hayata başlamak isteyen Locke ailesinin, babalarının gençliğini geçirdiği ve köklü aile mirası olan Key Evi’ne taşınmalarından sonra yaşadıklarını konu ediniyor.

Ailenin en küçük üyesi Bode, Key Evi’nde keşifler yaparken kişiyi istediği yere götüren bir anahtar bulur, diğer aile üyeleri de bu sırada yerleşmekle meşguldürler. Bode bahçedeki yapıları da keşfetmek isterken kendisi ile konuşan bir kuyuya denk gelir. Bode’nin ablası Kinsey, yeni okul ve arkadaşlara alışmakta güçlük çekerken; abisi Tyler bu konuda oldukça rahattır. Tüm bunlar olurken duyduğu fısıltılar Bode’yi başka bir anahtara daha götürür.

Anahtarın yapabildiklerine oldukça mutlu olan Bode, bulduğu anahtarı ve yapabildiklerini abi ve ablasına gösterir. Kinsey bu anahtarı kullanarak kendini neredeyse baştan yaratır. Tyler okuldaki bir kıza aşık olur ve onu etkilemenin yollarını düşünür. Her gün yeni bir tane buldukları anahtarlarla gerçeklikleri sorgulamaya başlayan çocuklar babalarının geçmişi hakkında şok edici bir gerçekle karşılaşırlar.

Kinsey arkadaşlarını daha önce birkaç arkadaşın girip boğulduğu bir deniz kenarı mağarasına götürmek için ikna eder. Locke ailesinin babalarını kaybetmesine neden olan Tyler’ın arkadaşı tekrar ortaya çıkar ve aileye zor bir gece yaşatır. Buldukları son anahtarla mağaradaki kapıyı açan çocuklar geri döndürülemez bir hataya yol açarlar.

Sağlam temellere oturtulmuş fantastik dizi, aslında içerisinde yoğun bir dram ve aksiyon da barındırıyor. Ailenin gençlerinin kendilerini arayışları, küçük Bode’nin hayalinde canlandırdıklarına gerçek hayatta maruz kalması ve geçmişinden kendisine hiç bahsetmemiş eşinin ölümüyle sarsılan ailesini ayakta tutmaya çalışan annenin sorunları iyi yansıtılmış. Anahtar yardımıyla bazen de sadece çocukların anımsadıkları ile babanın geçmişi hakkında bilgiler ediniyoruz ve olanları daha iyi anlamaya başlıyoruz.

Yakında dizinin yeni bir sezonun daha yayınlanacağı açıklandı. Fantastik yapımları sevenlerin mutlaka göz atması gereken bir yapım. Yeni sezonda çocuklar yaptıkları hatayı fark edebilecekler mi? Fark edebilirlerse bu gerçek ile baş edebilecekler mi? Bu soruların cevabını yeni sezonda merakla bekliyoruz.

Batuhan Kılınç’ın Diğer Yazıları İçin Tıklayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...