Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri How to Sell Drugs Online (Fast) – İnceleme

How to Sell Drugs Online (Fast) – İnceleme

Yazar: Batuhan Kılınç

How to Sell Drugs Online (Fast) – İnceleme

İlk sezonu 2019 yılında yayınlanan dizi, bir yıllık seyahatinden sonra evine dönen kız arkadaşının kendinden ayrılmasıyla şaşkına uğrayan Moritz’in, onu geri kazanmak için türlü yollara başvurduktan sonra internet üzerinden uyuşturucu satarak ilişkisini kurtarmaya çalışmasını konu ediniyor.

Netflix orijinal yapımı dizi şu anda 2 sezon yayınlandı ve her sezon 6 bölümden oluşuyor. Almanya’da geçen dizide Moritz’in gençlik bunalımlarını, daha önce görmeye çok alışık olmadığımız görsel efektleriyle daha da hissederek izleyeceksiniz. Ayrıca dizide aralara serpiştirilmiş uyuşturucu hakkındaki bilgiler, hiç beklemediğiniz anlarda size verilse de çok şey öğrenecek ve bunun gerçekten kötü bir şey olduğunu anlatan sosyal mesajları daha iyi anlayacaksınız.

Philipp Kässbohrer ve Matthias Murmann’ın yaratıcısı olduğu dizide, başroldeki Moritz karakterine başarılı oyuncu Maximilian Mundt hayat veriyor. Lise yıllarındaki Moritz’in o dönemde maruz kaldığı baskı ve girdiği bunalımlar çok iyi anlatılmış. Karakterlerin gelişimi de gayet başarılı bir şekilde işlenmiş. Yan karakterlerin de temelde aynı ama yaşantıda farklı sorunları, onların da hikayelerine duyuların merakı artıyor ve tüm bunların hepsi bu diziyi mutlaka izlenmesi gereken bir yapım kılıyor. Etkileyici senaryosu ile izleyenlere keyifli anlar yaşatan dizi, bölümlerinin ortalama 30 dakika olmasıyla çok kolay bir seyir sağlıyor. Gençlik bunalımlarının yanında arkadaşlık, aşk, ahlak ve kariyer konuları da işleniyor.

Moritz’in kız arkadaşı olan Lisa’nın sıkıntılı aile hayatı, Lisa’nın kendini bulma arayışını daha da zorlaştırıyor. Moritz’in en yakın arkadaşı olan Lenny’in yaşadığı sağlık sorunlarının yanında sanal arkadaşlığı günümüzün sanal ilişkileri üzerinde düşünmemize sebep oluyor. Ekibin kurduğu uyuşturucu satış sitesi My Drugs nereye doğru evrilecek? Moritz, Lisa’yı tekrar kazanabilecek mi? Ve hepsinden önemlisi bugünün ineği, yarının patronu olabilecek mi?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...