Anasayfa HaberlerDizi Haberleri House of the Dragon HBO’nun En İyi Açılış Yapan Dizisi Oldu

House of the Dragon HBO’nun En İyi Açılış Yapan Dizisi Oldu

Yazar: Oğuzhan Güre

House of the Dragon HBO’nun En İyi Açılış Yapan Dizisi Oldu

Game of Thrones’un spin-off dizisi House of the Dragon, geçtiğimiz pazar günü yayınlanan ve yaklaşık 10 milyon izleyiciye ulaşan açılış bölümüyle HBO’nun en çok izlenen ilk bölümü rekorunun sahibi oldu.

House of the Dragon: Entrika Dolu Yeni Bir Savaş

George R. R. Martin’in Fire & Blood kitabından uyarlanan ve Game of Thrones dizisinde izlediğimiz olaylardan 200 yıl öncesini anlatan House of the Dragon dizisinin The Heirs of the Dragon isimli ilk bölümü Amerika’da 9.99 milyon izleyiciye ulaşarak HBO tarihindeki en büyük kitleye ulaşılan açılışı yaptı. Kanalın en başarılı dizisi olarak da gösterilen Game of Thrones ise 2011 yılında yayınlanan ilk bölümüyle 4.2 milyon kişi tarafından izlenmişti. İlk sezonunun aksine yıllar geçtikçe izleyici kitlesini artıran Game of Thrones’un 8. sezon ilk bölümü 17.9 milyon kişi tarafından izlenerek kırılması zor bir rekora imza atmıştı.

House of the Dragon dizisinin ilk bölümü Ryan J. Condal tarafından yazıldı, Miguel Sapochnik tarafından yönetildi. İlk bölümün kadrosuna ise Paddy Considine, Matt Smith, Emma D’arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel, Sonaya Mizuno, Milly Alcock ve Rhys Ifans gibi isimler yer alıyor.

House of the Dragon HBO’nun En İyi Açılış Yapan Dizisi Oldu

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...