Anasayfa HaberlerDizi Haberleri House of the Dragon 2. Sezon Fragmanları Yayınlandı – Yeşiller vs. Siyahlar Savaşı Başlıyor!

House of the Dragon 2. Sezon Fragmanları Yayınlandı – Yeşiller vs. Siyahlar Savaşı Başlıyor!

Yazar: Ezgi Uslu

House of the Dragon 2. Sezon Fragmanları Yayınlandı – Yeşiller vs. Siyahlar Savaşı Başlıyor!

Uzun bir aradan sonra geri dönen House of the Dragon, bizlere bomba gibi iki fragman getirerek bu dev HBO projesi için daha da heyecanlandırdı.

Game of Thrones bittiğinden beri geliştirilen bir proje olan ve ilk kez HBO ekranlarına Ağustos 2022’de çıktıktan sonra o yılın en çok izlenen dizisi olan House of the Dragon, senaristlerin ikinci sezon için ilk yazdıkları senaryoyu çöpe atmaları ile gecikmiş ve dizinin çekimlerine ancak Mayıs 2023 tarihinde başlanmıştı. Neyse ki bu hasret artık bitmek üzere çünkü Haziran ayında bizi ateş ve kanla dolu bir sezon bekliyor!

İlk sezon incelememizi okumak için;
House of The Dragon: Taht Savaşı Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Bizler sadece tek bir fragman beklerken Rhaenyra Targaryen’i canlandıran Emma D’Arcy, “Siyahlar” fragmanının, Aegon Targaryen’i canlandıran Tom Glynn Carney ise “Yeşiller” fragmanının başında görünerek bir taraf seçmemizi istediler. Birinci sezonu göz önüne aldığımızda açık bir şekilde Siyahlar tarafının “seçilmesi gerekilen taraf” olarak yansıtıldığını görmemek pek de mümkün değil. Peki neden ikinci sezon açılışı bizlere çok daha önce verilmiş bir kararı tekrardan gözden geçirmemizi istiyor? Bizleri ikinci sezonda bekleyen ne olabilir? Görünen o ki Targaryen iç savaşını anlatacak olan ikinci sezonda bu sorularımıza cevap bulabileceğiz.

Game of Thrones dizisinden 200 yıl önce yaşanmış Targaryen iç savaşını, diğer bir deyişle, “Ejderhaların Dansı”’nı anlatan House of the Dragon ilk sezonu, dizinin yaratıcısı Ryan Condal tarafından “en sakin sezon” olarak adlandırılmıştı.

Kral Viserys Targaryen’in uzun bir süre boyunca tek çocuğu olan Rhaenyra Targaryen’i varisi ilan etmesi ancak daha sonra Rhaenyra’nın en yakın arkadaşı Alicent ile evlendikten sonra erkek evlada sahip olması ile başlayan çatışmanın giderek büyümesini anlatan ilk sezonun kapanışı ise Rhaenyra’nın oğlu Lucerys’i kaybetmesi ve gözlerinden ateş saçarak ekrana bakması ile sona ermişti.

İkinci sezon fragmanlarına baktığımızda ise işlerin ne kadar karışmış olduğunu görebiliyoruz. İlk sezonda “Yeşiller” tarafından Alicent ve Otto ön plandayken, bu sezonda ise Aegon ve Aemond çok daha fazla görünüyor. Hatta öyle ki, ilk House of the Dragon posterleri Alicent ve Rhaenyra odaklıyken şimdiyse “Yeşiller” fragmanında Aegon’u neredeyse Alicent kadar görebiliyoruz. Bunun en büyük sebebi ise savaşın artık başlamış olması ve Aegon’un tahtında neler yapacağını izleyecek olmamız.

Siyahlar tarafında ise beklenildiği gibi Rhaenyra ve Daemon ön planda; ancak kısa sahneler olsa da Jace, Rhaena ve Baela gibi karakterlerin de Targaryen iç savaşında önemli rolleri olduğunu görebiliyoruz.

Bir parantez de Dragon Dreamer olarak tanıdığımız ve herhangi bir taraftan olmayan, ilk sezonun prensesi, bu sezonun ise kraliçesi Helaena Targaryen. Her ne kadar fragmanlarda az gözükmüş olsa da, bu sezonun ilk kısmında oldukça önemli bir rolü bulunmakta. Küçük bir ipucu vermek gerekirse, bize çoktan seçtiğimiz “Siyahlar” tarafını sorgulamamıza yol açacak kişinin Helaena olduğunu söyleyebiliriz.

HBO’nun iki fragmanı da sadece ilk dört bölümü içeren sahnelere sahip. Bunun en büyük sebebi daha sonraki bölümlerin serinin uyarlaması olduğu kitabı (Fire and Blood) okumayanlar için büyük spoiler içermesi. Bunun yanı sıra, bu sezon tanışacağımız Cregan Stark ve Alys Rivers gibi karakterleri de bize göstermemişler. Sadece daha önce görmediğimiz ancak Game of Thrones’tan hatırladığımız Winterfell ve The Wall gibi mekanların saniyelik görüntülerini fark edebiliyoruz. Görünen o ki House of the Dragon, birçok olay ve karakteri saklayarak seyircisine sürpriz yapmak istiyor. Bakalım bu dev yapımın ikinci sezonunu bu kadar uzun süre beklediğimize değecek mi?

House of the Dragon 2. Sezon Fragmanları Yayınlandı – Yeşiller vs. Siyahlar Savaşı Başlıyor!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...