Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Eternals Yazarı Ikaris Hakkında Açıklama Yaptı

Eternals Yazarı Ikaris Hakkında Açıklama Yaptı

Yazar: Mediha Karasungur

Eternals Yazarı Ikaris Hakkında Açıklama Yaptı

Bu yazı filmi izlemeyenler için büyük spoiler barındırıyor.

Eternals yazarlarından Kaz Firpo, Richard Madden’in canlandırdığı Ikaris karakterinin öldüğünü onayladı. MCU’da WandaVision dizisi ile başlayan 4. Evrenin üçüncü filmi ise Eternals. 4. Evrenin üçüncü filmi olan Eternals filminde en şaşırtıcı twistlerden biri, Eternal grubunun ideolojik çizgilerde farklılık göstermesi. Bu noktada Ikaris, filmde villain olarak yer alıyor. Dünyanın feda edilerek Emergence’ın sağlanması gerektiğine inanan Ikaris diğer Eternalları engellemeyi başaramayınca, ortaya çıkan karışık duygularıyla baş edemiyor. Ikaris, aşkına ihanet etmenin getirdiği yükle ve bu ihanetin bir hiç uğruna olduğunun farkına varmasının ağırlığıyla yaşayamayacağını fark ediyor. Tıpkı Yunan mitolojisindeki Ikarus gibi, Ikaris de doğrudan güneşe doğru uçarak kendisini feda ediyor.

Eternalların normal insanların aksine birçok koşula uyum sağlayabileceklerini bilen hayranlar, Ikaris’in MCU’ya geri dönüp dönmeyeceğinden emin olamamıştı. Filmin yazarlarından biri olan Kaz Firpo, CBR’a konuşurken bu belirsizliğe ışık tuttu:

“Bence Ikaris’in kendisini öldürmesinin sebebi, çok fazla pişmanlığı olmasıydı. Ikaris çok üzgün. Üzgün olmasının en büyük sebebi ise bu gezegende yaşamayı seçtiği hayat şekli. Ikaris, taşıması gereken bu kadar yük varken kısaca ‘Bir hata yaptım ve ailemin yüzüne bakamam. Yaşamaya da devam edemem.’ şeklinde düşünerek yaşamını sonlandırdı. Ikaris, ne Eternallara ne de Celestiallara hizmet edemeyeceğini fark etti. Ailesiyle birlikte de olamazdı, bu yüzden üçüncü seçeneği seçti: Ölüm.”

Emergence’ı durdurmalarına, Ikaris’i kaybetmelerine ve Sprite’in ihanetinin intikamını almalarına rağmen Eternalların önünde yüzleşmeleri gereken birçok sorunu var. Harry Styles’ın canlandırdığı Eros’un gelişi de bu sorunlardan biri. Ikaris MCU’ya geri dönmeyecek olsa da, Eternals filminin ikincisi kesinlikle gelecek.

Eternals Yazarı Ikaris Hakkında Açıklama Yaptı

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...