Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Amazon Dead Ringers Filmini Televizyona Uyarlayacak!

Amazon Dead Ringers Filmini Televizyona Uyarlayacak!

Yazar: Oğuzhan Güre

Amazon, Dead Ringers filmini televizyona uyarlayacak. David Cronenberg’in çekmiş olduğu film “Dead Ringers”ın başrolünde ve yönetici-yapımcılık görevinde Rachel Weisz’in yer alacağı bir uyarlama dizi için sipariş verildi. 1988’de gösterime giren orijinal filmde, Jeremy Irons, ikisi de aynı kadınla ilişki yaşayan ikiz jinekologları canlandırıyordu. Dizi versiyonunda Weisz, Mantle ikizlerinin çift başrolünü canlandıracak.

Başroldeki ikizler her şeyi paylaşıyorlar. Uyuşturucuları, sevgililerini ve mesleki travmaları. Bunun için tıp etiğinin sınırlarını zorlamaktan da geri kalmıyorlar. Amazon Studios’un üst düzey yöneticisi Albert Cheng, “Günümüzün en başarılı ve çok yönlü aktrislerinden biri olan Rachel Weisz, bu iki acımasız, çarpık karakterle dünya çapındaki Amazon Prime Video izleyicisini kendisine hayran bırakacak. Dead Ringers için yapılan bu uyarlama, tıbbın, saplantının ve insanlık durumunun karanlık tarafını ortaya çıkaracak. Bu proje, Amazon Original serimizin ilgi çekici bir parçası oldu.” dedi.

Weisz’ın dizi fikrini Amazon’a sunmasının ardından Annapurna Television’a getirdi. Hulu’da Normal People üzerine yazdığı senaryoyla çok konuşulan Alice Birch, senarist ve yönetici-yapımcı olarak projeye dahil oldu. Stacy O’Neil, Megan Ellison, Sue Naegle ve Annapurna Television adına Ali Krug yürütücü-yapımcı olacak.

Weisz, “Annapurna ve Amazon Stüdyoları’nda böylesine mükemmel ortaklara sahip olduğum için çok şanslıyım ve olağanüstü yetenekli Alice Birch’le birlikte çalışacak olmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Hepsiyle bu yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum.” dedi. Bu rol, Weisz’in kariyerinin ilk normal televizyon rolü olacak. Daha önce 2005 yapımı The Constant Gardner filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Akademi Ödülü kazandı. Geçen yıl ise The Favourite filmindeki rolüyle aynı kategoride aday gösterildi. Weisz’in diğer önemli yapımları arasında My Cousin Rachel, The Mummy, The Lobster, Constantine ve The Fountain bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: Ne İzlesek – Normal People: İnceleme

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...