Ana sayfa » Altın Küre 2021 Kazananlar Listesi!

Altın Küre 2021 Kazananlar Listesi!

Yazar: Oğuzhan Güre

Altın Küre 2021 Kazananlar Listesi!

78. Altın Küre Ödülleri pandemi koşulları sebebiyle online düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Sinema eleştirmenlerince Oscar’ın da habercisi olarak kabul edilen 78. Altın Küre Ödülleri’nin kazananları, Amy Poehler ve Tina Fey tarafından birlikte sunuldu. İşte Altın Küre Ödülleri’nin kazananları…

– Sinema –
Drama Dalında En İyi Film

The Father
Mank
Nomadland – KAZANAN
The Trial of the Chicago 7
Promising Young Woman

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Frances McDormand (Nomadland)
Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)
Carey Mulligan (Promising Young Woman)
Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)
Andra Day (The United States vs. Billie Holiday) – KAZANAN

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Riz Ahmed (Sound of Metal)
Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom) – KAZANAN
Anthony Hopkins (The Father)
Gary Oldman (Mank)
Tahar Rahim (The Mauritanian)

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Film

Borat Subsequent Moviefilm – KAZANAN
Hamilton
Music
Palm Springs
The Prom

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Maria Bakalove (Borat Subsequent Moviefilm)
Kate Hudson (Music)
Michelle Preiffer (French Exit)
Rosamund Pike (I Care a Lot) – KAZANAN
Anya Taylor-Joy (Emma)

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Sacha Baron Cohen (Borat Sebsequent Moviefilm) – KAZANAN
James Corden (The Prom)
Lin-Manuel Miranda (Hamilton)
Dev Patel (The Personal History Of David Copperfield)
Andy Samberg (Palm Springs)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Glenn Close (Hillbilly Elegy)
Olivia Colman (The Father)
Jodie Foster (The Mauritanian) – KAZANAN
Amanda Seyfried (Mank)
Helena Zengel (New of the World)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)
Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah) – KAZANAN
Jared Leto (The Little Things)
Bill Murray (On the Rocks)
Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)

En İyi Yabancı Film

Another Round
La Llorona
The Life Ahead
Minari – KAZANAN
Two of Us

En İyi Animasyon Film

Onward
The Croods: A New Age
Over the Moon
Soul – KAZANAN
Wolfwalkers

En İyi Yönetmen

Chloé Zhao (Nomadland) – KAZANAN
Regina King (One Night in Miami)
David Fincher (Mank)
Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7)
Emerald Fennell (Promising Young Woman)

En İyi Senaryo

Emerald Fennell ( Promising Young Woman)
Jack Fincher (Mank)
Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7) – KAZANAN
Florian Zeller, Christopher Hampton (The Father)
Chloe Zhao (Nomadland)

En İyi Film Müziği

Alexandre Desplat (The Midnight Sky)
Ludwig Göransson (Tenet)
James Newton Howard (News of the World)
Trent Reznor, Atticus Ross (Mank)
Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste (Soul) – KAZANAN

– Televizyon –
Müzikal/Komedi Dalında En İyi Televizyon Dizisi

Schitt’s Creek – KAZANAN
Ted Lasso
The Great
The Flight Attendant
Emily in Paris

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Lily Collins (Emily in Paris)
Kaley Cuoco (The Flight Attendant)
Elle Fanning (The Great)
Jane Levy (Zoey’s Extraordinary Playlist)
Catherine O’Hara (Schitt’s Creek) – KAZANAN

Müzikal/Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Don Cheadle (Black Monday)
Nicholas Hoult (Schitt’s Creek)
Eugene Levy  (Schitt’s Creek)
Jaseon Sudeikis (Ted Lasso) – KAZANAN
Ramy Youssef (Ramy)

Drama Dalında En İyi Televizyon Dizisi

The Crown – KAZANAN
Lovecraft Country
The Mandalorian
Ozark
Ratched

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Olivia Colman (The Crown)
Jodie Comer (Killing Eve)
Emma Corrin (The Crown) – KAZANAN
Laura Linney (Ozark)
Sarah Paulson (Ratched)

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Jason Bateman (Ozark)
Josh O’Connor (The Crown) – KAZANAN
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Al Pacino (Hunters)
Matthew Rhys (Perry Mason)

En İyi Mini Dizi

Normal People
The Queen’s Gambit – KAZANAN
Small Axe
The Undoing
Unorthodox

Mini Dizi En İyi Kadın Oyuncu

Cate Blanchett (Mrs. America)
Daisy Edgar-Jones (Normal People)
Shira Haas (Unorthodox)
Nicole Kidman (The Undoing)
Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit) – KAZANAN

Mini Dizi En İyi Erkek Oyuncu

Bryan Cranston (Your Honor)
Jeff Daniels (The Comey Rule)
Hugh Grant (The Undoing)
Ethan Hawke (The Good Lord Bird)
Mark Ruffalo (I Know This Much is True) – KAZANAN

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Gillian Anderson (The Crown) – KAZANAN
Helene Bonham Carter (The Crown)
Julia Garner (Ozark)
Annie Murphy (Schitt’s Creek)
Cynthia Nixon (Ratched)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

John Boyega (Small Axe) – KAZANAN
Brendan Gleeson (The Comey Rule)
Daniel Levy (Schitt’s Creek)
Jim Parsons (Hollywood)
Donald Sutherland (The Undoing)

Altın Küre 2021 Kazananlar Listesi!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap