Anasayfa HaberlerFilm Haberleri 49 Filmi’nin Vizyon Tarihi Belli Oldu!

49 Filmi’nin Vizyon Tarihi Belli Oldu!

Yazar: Oğuzhan Güre

49 Filmi’nin Vizyon Tarihi Belli Oldu!

Yapımını CNP Film’in, yapımcılığını Mehmet Canpolat ve Sadi Canpolat’ın üstlendiği gerçek bir hikayeden uyarlanan aksiyon filmi ’49’un vizyon tarihi belli oldu. Çekimleri Gaziantep ve Kilis’te gerçekleştirilen ve IŞİD’e esir düşen 49 Türk’ün kurtarıldığı operasyonu ve perde arkasını anlatacak olan film 20 Ocak 2023’te sinemalarda seyirciyle buluşması planlanıyor.

Yönetmenliğini Hakan İnan’ın üstlendiği ’49’ filminin senaryosunda ise Barış Erdoğan ve İlker Arslan imzası bulunuyor. Filmin başrollerini İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin ve MİT Dış Operasyonlar Başkanı Ekrem’i canlandıran usta oyuncu Kerem Alışık üstlendi.

Türkiye’nin yakın tarihinin dikkat çekici olaylarından birinin yaşanmış hikayesini konu alacak ’49’ filmi, ismini Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda IŞİD militanları tarafından esir tutulan 49 Türk vatandaşından alıyor. Sarsıcı hikayeyi birbirinden etkileyici performanslarla kamera karşısında aktaran oyuncuların filmden ilk kareleri de yayınlandı.

’49’un Öyküsü:

11 Haziran 2014’te binlerce kişilik IŞİD gücü, Irak’ın Musul kentine saldırdı. Irak Cumhuriyeti’ne ait iki tümen ve polis gücü direnmeden şehri terk edince, bütün Musul IŞİD’in eline geçti. Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu, IŞİD militanları tarafından işgal edildi ve 49 personel rehin alındı. ’49’, esir tutulan 49 Türk’ün sağ salim kurtarılması için canla başla mücadele eden gizli kahramanların, MİT mensuplarının hikayesini anlatıyor.

49 Filmi’nin Vizyon Tarihi Belli Oldu!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...