Anasayfa HaberlerFestival Haberleri 2. SinemAnadolu Film Günleri’nin Geri Sayımı Başladı!

2. SinemAnadolu Film Günleri’nin Geri Sayımı Başladı!

Yazar: Oğuzhan Güre

2. SinemAnadolu Film Günleri’nin Geri Sayımı Başladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ve Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği (DİSİNEDER) tarafından organize edilen “SinemAnadolu Film Günleri”nin ikincisi için geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıl büyük bir coşku ve heyecanla Diyarbakır’da düzenlenen 2. SinemAnadolu Film Günleri, bu yıl 3-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul Rami Kütüphanesi’nde düzenlenecek.

Etkinlik kapsamında Anadolu’da çekilmiş ödüllü filmlerin gösterimleri gerçekleşirken, film gösterimleri sonrasında filmlerin yönetmenleri ve oyuncularıyla söyleşiler düzenlenecek. Rami Kütüphanesi’nin öğrencilerini ve sinema profesyonellerini bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlik kapsamında, sinema atölyelerinin de düzenlenmesi planlanıyor. 5 gün boyunca katılımcılarına sinema coşkusu yaşatmayı planlayan etkinlik, sinema öğrencilerini ve sinemaseverleri 3-7 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Rami Kütüphanesi’ne bekliyor. Etkinlik kapsamındaki tüm etkinlikler, ücretsiz olarak katılımcılara sunulacak.

Ödüllü Filmlerin Gösterimi Yapılacak

Disineder’i organizasyonu ve Rami Kütüphanesi’nin paydaşlığında gerçekleştirilecek olan 2. SinemAnadolu Film Günleri kapsamında; Atalay Taşdiken’in yönettiği “Hara”, Fatih Özcan’ın yönettiği “Mavzer”, İffet Eren Danışman Boz’un yönettiği “Turna Misali”, Banu Sıvacı’nın yönettiği “Güvercin” ve Metin Dağ’ın yönettiği “Kaf Kaf” filmlerinin gösterimleri yapılacak. Filmlerin gösteriminin ardından, filmlerin yönetmenleri ve oyuncularıyla filmler üzerine söyleşiler gerçekleşecek. Filmler, 3-7 Mayıs tarihleri arasında gösterime sunulacak.

2. SinemAnadolu Film Günleri bünyesinde ayrıca atölye ve masterclass çalışmaları da yapılacak. Bu kapsamda; sevilen oyuncu Hatice Aslan ile “Oyunculuk Kariyeri” söyleşisi, usta oyuncu Ali Sürmeli ile masterclass çalışması ve oyuncu İpek Tuzcuoğlu ile “Anadolu’da Oyuncu Olmak” konulu söyleşiler gerçekleşecek. Hatica Aslan 4 Mayıs’ta, İpek Tuzcuoğlu 5 Mayıs’ta ve Ali Sürmeli 7 Mayıs’ta katılımcılarla Rami Kütüphanesi’nde buluşacak.

2. SinemAnadolu Film Günleri’nin Geri Sayımı Başladı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...