Anasayfa HaberlerFestival Haberleri 2. Kocaeli Film Festivali Başvuruları Sona Erdi!

2. Kocaeli Film Festivali Başvuruları Sona Erdi!

Yazar: Oğuzhan Güre

2. Kocaeli Film Festivali Başvuruları Sona Erdi!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle 3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Kocaeli Film Festivali’nin Yarışmaları için başvurular sona erdi.

Festivale başvuran filmlerin seçici ön kurul tarafından belirlenmesinin ardından, finalist olmaya hak kazanmış filmler 10 Ekim’de duyurulacak ve daha sonrasında da ana jüri üyeleri tarafından değerlendirilmeye alınacak. Festivalin ödül töreni ise 5 Kasım’da Kocaeli Şehir Tiyatroları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Festivalde; Doğumarsifed En İyi Belgesel Ödülü’nü kazanan filme 20 bin TL, Sağlam Metal San. ve Tic. A.Ş. En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan filme 12.500 TL, En İyi Animasyon Film Ödülü’nü kazanan filme 7500 TL ve Kocaeli Üniversitesi En İyi Öğrenci Filmi Ödülü’nü almaya hak kazanan filme ise 5000 TL ödül verilecek.

Festival direktörü Azer Şelte’nin yaptığı açıklamaya göre; festival boyunca Vehbi Koç Vakfı, Arastapark Sinemapink, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe ve Derbent Yerleşkesi , Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği , Gebze Kültür Merkezi, Başiskele Belediyesi başta olmak üzere açıklanacak bir çok noktada film gösterimleri yapılacak. Ayrıca festivalde Macar Kültür Merkezi tarafından Macar Sinemasına ait filmler özel olarak gösterilecek olup, Hüseyin Özden’in yönettiği Mendilim Kekik Kokuyor, Milletvekili Serkan Bayram’ın hayatını anlatan ‘Buğday Tanesi’, Elçin Çelik’in yapımcısı olduğu Bekçi filmlerinin de özel gösterimleri yapılacak. Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen ise, Sağlam Metal San. ve Tic. A.Ş. yönetim kurulu başkanı Hakan Koçak tarafından hazırlanan, “Cumhuriyet’in 100. Yılında Sanayileşme Öyküsü” sergisi katılımcılarla buluşacak.

Festivalin programına ait detaylar Ekim ayında festivale ait resmi hesaplardan duyurulacaktır.

2. Kocaeli Film Festivali Başvuruları Sona Erdi!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...