Anasayfa HaberlerFestival Haberleri 13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin Onur Ödülleri Açıklandı

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin Onur Ödülleri Açıklandı

Yazar: Oğuzhan Güre

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin Onur Ödülleri Açıklandı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de düzenlenen en önemli festivallerden birisi olan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, 13. kez İstanbul’da izleyicilerle buluşacak. 17-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan festival tarihi yaklaştıkça festival ile ilgili detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin her yıl verdiği onur ödülleri belli oldu. “Sinema Onur Ödülü” sinema ve tiyatroda yıllardır sürdürdüğü çalışmaları için oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu’na, insan hakları ve ifade özgürlüğü konusunda sürdürdüğü çalışmaları nedeniyle “Akademik Onur Ödülü” Prof. Dr. İonna Kuçuradi’ye, 16 Kasım 2023 Perşembe akşamı festivalin açılış töreninde takdim edilecek.

Festival afişi sanatçı Emre Senan tarafından tasarlandı

Törende, ayrıca; sinema sanatının tanıtılması ve gelişmesi için yaptığı katkılar nedeniyle Alin Taşçıyan’a ve görüntü yönetmeni olarak birçok filmin ortaya çıkmasında emeği olan Hüseyin Özşahin’e “Sinemaya Katkı Ödülleri” verilecek. Festivalin 13. yıl afişi, sanatçı Emre Senan tarafından tasarlandı.

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin Onur Ödülleri Açıklandı

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...