Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Yeni DC Evreninin Superman’i Açıklandı!

Yeni DC Evreninin Superman’i Açıklandı!

Yazar: Enis Derdimentoğlu

Yeni DC Evreninin Superman’i Açıklandı!

Zack Snyder’ın 2013 yılında Man of Steel ile başlattığı DC Evreni, başarısız projeleri ve karmaşık bağlantıları ile Marvel Sinematik Evreninin gerisinde kalmıştı. Discovery ile birleşmesi sonucu Warner Bros, DC’nin sorununu çözmek için yeni bir yönetim ayarlamaya karar vermişti. James Gunn ve Peter Safran’a verilen yönetim, The Flash filmi ile evreni sıfırlamaya karar verdi. Batman: Brave and the Bold ve Green Lanterns gibi birçok hikâyeye yer verecek yeni evren, 2025 yılında Superman Legacy ile başlayacak. Superman rolü ile sevilen Henry Cavill’a bu evrende yer vermeyen yönetim, yeni Superman filminin başrollerini duyurdu.

Superman: Legacy’nin yönetmeni James Gunn, geçtiğimiz haftalarda film için testlere ve seçmelere başlamıştı. Gunn’ın, bir süre sonra yapım için üç farklı Clark Kent – Lois Lane eşlemesi yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu eşlemeler ise şu şekildeydi: Nicholas Hoult – Rachel Brosnahan, Tom Brittney – Phoebe Dynevor ve David Corenswet – Emma Mackey. Peki bu eşlemelerden hangisi yeni filmin Superman’i ve Lois Lane’i olarak seçildi?
Gunn, ikinci hafta seçmelerinin sonucunda eşlemeleri bozdu ve David Corenswet yeni Superman, Rachel Brosnahan ise Lois Lane olarak seçildi. Hollywood’da yeni bir isim sayılan Corenswet, The Politician ve Pearl yapımlarındaki performansı ile dikkat çekmişti. Brosnahan ise The Marvelous Mrs. Maisel ve House of Card yapımları ile biliniyor. James Gunn tarafından yazılan ve yönetilen Superman: Legacy, Clark’ın Krypton ve insani değerlerini birlikte yaşamasına odaklanacak. Ayrıca yeni raporlara göre Superman: Legacy, zaten süper kahramanlarla dolu bir dünyada geçecek. Yeni DC evreninin ilk ciddi yapımı olacak film, 11 Temmuz 2025’te vizyona girecek.

Köken Hikayesi Anlatmayacak

2025 yılında vizyona girecek olan “Superman: Legacy” için David Corenswet’in Superman / Clark Kent, Rachel Brosnahan’ın ise Lois Lane olarak seçildiği geçtiğimiz günlerde duyurulmasının ardından, Twitter’da hayranların sorularını yanıtlamak için sık sık vakit ayıran filmin yazarı ve yönetmeni James Gunn, bu kez yeni sosyal medya platformu Bluesky’da, filmin ünlü “All-Star Superman” çizgi romanının açılışını perdeye taşıyıp taşımayacağını soran bir hayranına yanıt verdi.

Krypton’ın yıkımını ve Kal-El’in kapsülünün Kansas’a inişini gösteren bu sekans, Richard Donner’ın orjinal 1978 filminin açılış bölümünde neredeyse birebir yansıtıldı. “Bence onun kökenini filmlerde bu zamana kadar yeterince gördük!” diyen Gunn, “Superman: Legacy”nin köken hikayesi anlatmayacağını belirtti.

DC Stüdyolarının eş başkanı Peter Safran da filmin Superman’in kariyerindeki ilk yılları ele alacağını ve dünyaya gelişini göstermeyeceğini belirtmişti. Birbirine bağlı dizi ve filmlerden oluşan yeni DC Evreni’ni resmen başlatacak olan “Superman: Legacy”nin çekimleri önümüzdeki ilkbaharda başlayacak.

Yeni DC Evreninin Superman’i Açıklandı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...