Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Will Smith ‘I Am Legend 2’ ile Dönüyor

Will Smith ‘I Am Legend 2’ ile Dönüyor

Yazar: Enis Derdimentoğlu

Will Smith ‘I Am Legend 2’ ile Dönüyor

Oscar töreninde sunucu Chris Rock’ı tokatlamasıyla Akademi tarafından sert bir dille kınanan ve Bad Boys 4 gibi yapımlarının iptal edilmesi ile gündeme gelen Will Smith bir süredir devam eden sessizliğinin ardından 16 yıldır beklenen Ben Efsaneyim’in (I am Legend) devam filmi ile beyaz perdeye dönüş yapıyor. 2. filmde Willl Smith’in yanında Michael B. Jordan da yapımda yer alacak

Robert Neville’ karakterini oynayacak olan Smith’in bu kez filmin yapımcılığını da üstleneceği belirtildi. Richard Matheson’ın 1954 tarihli aynı adlı romanına dayanan bilim kurgu filminde Smith, korkunç bir virüsün her yere yayılmasına engel olamamış bir bilim insanını canlandırmıştı. Smith, aynı zamanda ölümcül virüs tüm dünyayı etkilerken hayatta kalan son kişiye hayat vermişti.

 

Alternatif Son İşlenecek

 İlk filmin yapımcısı ve ortak yazarı Akiva Goldsman, Warner Bros. ile yeni bir anlaşma imzaladığını ve I am Legend 2 ile birlikte Will Smith’in geri döneceğini duyurdu. Will Smith’in hayat verdiği Robert Neville karakterinin kendini feda ettiğini ve hayatını kaybettiğini görmüştük.

Goldsman, yaptığı açıklamada I Am Legend 2’nin ilk filmin teatral değil DVD’de yayınlanan alternatif sonunu takip edeceğini söyledi. Richard Matheson’ın aynı adlı romanından uyarlanan ilk film romana çok bağlı kalmamıştı ancak Goldsman, devam filminde orijinal metne daha sadık kalınacağını söyledi. Zira romanda, insanlığın gezegendeki baskın tür olarak süresinin sona ermesi resmediliyordu.

Yapılan açıklamada, devam filminin ilk filmden birkaç on yıl sonrasında geçeceği söylendi. Goldsman, ‘Orijinal filmle yayınlanan sonun aksine, alternatif sonun izini süreceğiz. Matheson’un bahsettiği şey, insanın baskın tür olarak gezegendeki zamanının sona ermesiydi. Bu, keşfedeceğimiz gerçekten ilginç bir şey. Orijinal metne biraz daha sadık kalınacak.’ diye konuştu.

 

Michael B. Jordan Sürprizi

 

Yapılan açıklamalarda Michael B. Jordan’ın da rol alacağı açıklansa da hangi rol ile karşımıza çıkacağı henüz açıklanmadı ancak ilk filmde gördüğümüz Neville’in küçük oğlu olabileceği iddiaları konuşuluyor. Bununla birlikte I am Legend 2’nin vizyon tarihi de henüz açıklanmazken devam filminin Vermont’ta geçmeyeceğinin ve New York’a dönüleceğinin sinyalleri verildi.

 

Will Smith ‘I Am Legend 2’ ile Dönüyor

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...