Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Mart Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Mart Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Yazar: Tunahan İbiş

Mart Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Herkese merhaba. Öncelikle depremde ailesini, yakınlarını kaybedenler için baş sağlığı dilerim. Yaşadığımız büyük felaket hâlâ tüm yıkımı, beraberinde getirdiği endişeleri ve günden güne daha da ortaya koyduğu idari eksiklikler ile yanı başımızda. Unutmak mümkün değil ve bu yüzden duyarsızca normalleşmek, bir anlamda yine bir ihmal anlamına geliyor.

Bugün size mart ayında çıkacak içeriklerden bir seçki sunarken aynı burukluğu ve suçluluğu hissediyorum. Ancak sanıyorum düzenli işlerimizi, sorumluluklarımızı en sağlam şekilde, bu sefer daha bilinçli olarak devam ettirmekten başka çaremiz yok.  Çünkü sektörel bir ayrıma yaslanmadan böyle riskli bir coğrafyada yaşadığımızı bilerek ortak bir farkındalıkla çalışmak, üstlenebileceğimiz en büyük erdemdi ve yine en büyük acıları bunun yokluğunda çektik diye düşünüyorum. Her şeye rağmen günler boyu yüzlerce, binlerce yardım çağrısından bazılarının ses bulmasına bir nebze yardımcı olmuş, bağışlarını esirgememiş insanlarla aynı çatı altında bulunduğum için gururluyum. Tekrardan geçmiş olsun hepimize.

 

  • The Mandalorian 3. Sezon

Yayın Tarihi: 1 Mart

Platform: Disney+

Jon Favreau’nun Star Wars evrenine yeni bir soluk getiren dizisi, pandemi döneminde yakaladığı beklenmedik popülariteden sonra üç senelik sessizliğini bozarak 3. sezonu ile geri dönüyor. Pedro Pascal’ın internetin gözdesi haline geldiği Last of Us’tan bu kadar kısa süre sonra burada ne kadar ilgi uyandırır bilemiyoruz ama Grogu’yu herkesin bir miktar özlediği kesin.

 

  • Creed 3

Vizyon Tarihi: 3 Mart

Creed serisi, Rocky külliyatı içinde yakaladığı taze ve dinamik anlatıya bu kez başrol Michael B. Jordan’ın yönetmenliğini yaptığı üçüncü halkası ile devam ediyor. Geçmişle hesaplaşmayı bir adet haline getirmiş seride bu sefer Adonis’in çocukluğundan beri görmediği bir dostuyla aralarında başlayan büyük bir meydan okumayı izleyeceğiz.

 

  • Daisy Jones and The Six

Yayın Tarihi: 3 Mart

Platform: Prime Video

Daisy Jones and The Six, vasat rock biyografilerinin Oscar törenlerinde başı çektiği son yıllarda kurgusal bir grubun 70’lerdeki şöhret yolculuğunda yaşadıklarını ve nasıl bir dağılma süreci geçirdiğini anlatıyor. Rob Reiner’ın This Is Spinal Tap filminde yaptığına benzer olarak sahte belgesel formuna da sahip olması sebebiyle dizinin sıkıcı vaadine rağmen bir şans verilebilir.

 

  • Scream 6

 Vizyon Tarihi: 10 Mart

Wes Craven’ın 2015’teki ölümünden sonra serinin tekrar canlandığı beşinci film, ben de dahil olmak üzere birçok kişiyi, hele ki dördüncünün eğlenceli buluşlarından sonra, pek tatmin etmemişti. Ancak bir önceki kadronun aynen devam etiği bu filmde maskeli katil, New York’ta karşımıza çıkacak ve belki bu da ilk defa gerçekleşen mekân değişiminin seriye iyi geleceğini müjdeliyordur, bilemiyoruz.

 

  • 65

Vizyon Tarihi: 10 Mart

Adam Driver’ın Spike Lee’den Noah Baumbach’a, Ridley Scott’tan Leos Carax’a kadar uzanan yönetmenlerle iş birliğinden sonra Star Wars’ta yarattığı izlenimi tekrar ortaya çıkararak bir aksiyon-bilim kurguda yer alacağını tahmin etmezdik. A Quiet Place’in senaristlerinin elinde çıkma 65, bir astronotun gizemli bir gezegende dinozorlar arasında hayatta kalma hikâyesini anlatıyor.

 

  • Shazam! Fury of the Gods
Vizyon Tarihi: 17 Mart

DC’nin James Gunn yönetiminde alacağı 180 derece dönüşten önceki son çabalarından olan Shazam! Fury of the Gods, 2019’da çıkan ilk filmin Goonies, Stand By Me benzeri büyüme öykülerine yakın tonundan sonra çıtayı biraz artırmış gibi duruyor. Yalnızca “Shazam!” diyerek yetişkin bir süper kahramana dönüşebilen liseli Billy’nin karşısında bu kez Dünya’ya kayıp bir büyüyü aramak için gelmiş antik tanrılar var.

 

  • Swarm

Yayın Tarihi: 17 Mart

Platform: Prime Video

Donald Glover’ın Atlanta’nın finalinden sonra yazdığı ve yönettiği ilk iş olan Swarm, bir pop sanatçısına olan takıntısının korkutucu bir hâl almaya başladığı genç bir kadını takip edecek. Amerika’nın ücra köşelerinden çıkardığı sürreal ve hipnotik hikâyeleri şov dünyasının yanıltıcılığı içinde eriten Glover, Janine Nabers ile beraber yarattığı bu dizide bakalım ne gibi buluşlarla gelecek.

 

  • John Wick: Chapter 4

Vizyon Tarihi: 24 Mart

Chad Stahelski’nin 2014’ten beri Keanu Reeves ile olan ortaklığı; son derece iyi çalışılmış, eski usul aksiyon sahnelerini sinemaya kazandırdı ve belli ki kazandırmaya da devam edecek. Serinin dördüncü filmi, John Wick’in en son bilmem kaç katlı bir otelin tepesinden düşüp şans eseri bir şekilde hayatta kalmasından sonra çekildiği inzivayı ve saklanışının sona ermesiyle beraber tekrar av haline gelmesini anlatıyor. Bu kez kadroda Bill Skarsgård ve Donnie Yen de var.

 

 

  • Murder Mystery 2

Yayın Tarihi: 31 Mart

Platform: Netflix

Adam Sandler ve Jennifer Aniston’ın başrollerini paylaştığı 2019 çıkışlı dedektiflik filminin devamı da bu ay Netflix’e gelecek. Pek beğenilmeyen ilk filmin ardından bu sefer kendilerini uluslararası bir kaçakçılığın ortasında bulan çift, belki bu kez hak ettikleri senaryoya kavuşmuştur diye ümit ediyoruz.

 

  • Cocaine Bear

Vizyon Tarihi: 31 Mart

Elizabeth Banks’in bir kısmı Türkiye’de geçen Charlie’s Angels’ı iyi bir deneme değildi belki ama komedi oyunculuğu ekolünden gelen yönetmen, Cocaine Bear’da çok daha heyecan verici bir fikir bulmuş gibi gözüküyor. Uyuşturucu taşıyan bir uçağın Georgia’da kaza yapması ve düşen kokain paketlerinden birini ormandaki bir ayının yemesi, böylelikle de sapıtması sonucu oluşan kargaşa, 80’lerde sahiden gerçekleşmiş bir dizi olaya dayanıyor.

 

Bu ay çıkacak diğer içerikler:

 

Mart Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...