Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Top Gun: Maverick, Karayip Korsanları’nı Geçerek Yeni Bir Rekora İmza Attı!

Top Gun: Maverick, Karayip Korsanları’nı Geçerek Yeni Bir Rekora İmza Attı!

Yazar: Oğuzhan Güre

Top Gun: Maverick Karayip Korsanları’nı Geçerek Yeni Bir Rekora İmza Attı!

27 Mayıs’ta vizyona girerek izleyicilerle buluşan Top Gun: Maverick, en iyi Anma Günü açılışına imza atarak Karayip Korsanları 3: Dünyanın Sonu filmini geçmeyi başardı.

İzleyen çoğu eleştirmenden ve seyirciden olumlu yorumlar almayı başaran Top Gun: Maverick, açılış haftasında birçok rekora imza atmıştı. İlk hafta sonunda 124 milyon dolar gelir elde ederek Tom Cruise’un kariyerindeki 100 milyon dolar sınırını geçen ilk film olan Top Gun: Maverick, son olarak Anma Günü gişe rekorunu da kırdı.

21. yüzyılın en çok kazanan film serilerinden biri olan Karayip Korsanları serisinin 3. filmi, 2007 yılında vizyona girmişti ve ilk dört günlük açılış süresi içerisinde 153 milyon dolar kazanarak kırılması zor bir rekora imza atmıştı. Geçtiğimiz hafta sonu vizyona giren Top Gun: Maverick ise dört günlük açılış süresinde 156 milyon dolar kazanarak Karayip Korsanları’nın 15 yıldır elinde bulundurduğu rekoru kırmış oldu. Top Gun: Maverick’in küresel gişe hasılatı ise tam olarak 282 milyon dolar.

Top Gun: Maverick Karayip Korsanları’nı Geçerek Yeni Bir Rekora İmza Attı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...