Anasayfa HaberlerDizi Haberleri The Good Doctor Yapımcısı Dizi Hakkında Konuştu

The Good Doctor Yapımcısı Dizi Hakkında Konuştu

Yazar: Tansu Kardaş

The Good Doctor Yapımcısı Dizi Hakkında Konuştu.

The Good Doctor geçtiğimiz günlerde 4.sezonuna pandemi bölümleri ile başladı. Dizinin yapımcısı David Shore TVline’e Melendez’in geri dönüşünün önemini, pandemi bölümlerini ve 3.bölümle birlikte Covid sonrası dünyayı nasıl anlatacaklarını açıkladı.

TVline: Nicholas Gonzalez’i son görüşümüz mü yoksa Melendez’i bu sezonun sonlarına doğru geri
getirme planlarınız var mı?

David Shore: Bunu göz ardı edemeyiz ama planımız yok. Bu konuda fazla söz vermek istemiyorum.

Yas tutmaya devam ederken Melendez’i (veya en azından Melendez’in bir versiyonunu) yanında bulunduran Claire, annesi öldüğünde yapamadığı gibi bundan kurtulabilecek mi?

İronik olarak daha olgun bir yerde çünkü son birkaç aydır Dr. Melendez yanındaydı. Sanırım annesiyle olan durumunda Melendez ona yardım etti ve bence yardımı kendi ölümünde de Claire’e yardımcı olacak. 2.bölümde de söylediği gibi Claire üstesinden gelebiliyor, bu sefer kaçmıyor.

Yas tutma süreci, Claire’in bu sezonki yolculuğunun bir parçası mı?

Hayır, olmayacak … Bence açtığımız ilginç kapılardan biri Claire ve Lim dostluğu ve birbirlerine nasıl dayanacakları. İkisi de bir şeyler kaybetti ve her ikisi de bu iki bölüm sırasında büyük sorumluluk aldı. İnsanların bu ikiliyi izlemesi dört gözle beklediğim bir şey.

Neden Hemşire Petringa’yı öldürmeye karar verdin?

Kaybedilen hayatları göstermek bizim için önemliydi (pandemi sırasında). Bakın, doktorlar kahramandır. Hastanede çalışan herkes bir kahramandır. Bu süre zarfında onlara çok daha fazla borçluyuz çünkü onlar kelimenin tam anlamıyla hayatlarını tehlikeye atıyorlar, her biri. Ve bilirsiniz, dramatik bir şov yaparken birisi hayatını riske atıyorsa, birisinin bunun bedelini ödemesi de gerekir. Bunu kucaklamak istedik.

Sadece onaylamak için soruyorum, 2. bölüm salgına odaklanacak son bölüm, değil mi?

Zaman zaman bunu ima edeceğiz, ancak bu, COVID sonrası bir dünya olacak. Bu konudaki kararımız çok zor bir karardı. Bana göre bunun basit bir cevabı yok… buna mükemmel bir cevap yok. COVID’ in hala aramızda olduğunu ve hala onunla uğraştığımızı kabul edersek, bunun anlatabileceğimiz diğer tüm hikayeleri gölgede bırakacağını düşünüyorum. Karakterlerimizi, beyin ameliyatı gibi ciddi bir şeye ihtiyacı olan biriyle uğraştığı sırada maske takarken izlemek dikkat dağıtıcı olacaktır. Mesafe koymak dikkat dağıtıcı olur. Öte yandan, izleyicilere basitçe her şeyin normale döndüğünü söylemek de istemiyoruz çünkü öyle değil. Gerçek dünya normale dönmedi ve biz de maske takmamayı ya da sosyal mesafeyi koymayı onaylamıyormuş gibi görünmek istemiyoruz. Gelecek bölümlerin başında bu bölümün Covid sonrası bir dünyada geçtiğini söyleyen bir açıklama yapacağız (Freddie Highmore tarafından) – bu bölüm gelecek için umudumuzu temsil edecek.

Glassman’in hikayesi, 65 yaşındaki Richard Schiff’i oyuncu kadrosunun geri kalanından ayırmanıza izin verdi. Schiff devam eden gerçek pandemide başkalarıyla temasını azaltmak için hastane dışında kalmaya devam edecek mi?

Zaman geçtikçe ve kendi güvenlik önlemlerimizle [sette] daha rahat hale geldikçe onu tekrar hastanede göreceğiz. Önlemleri hafifletmeyeceğiz ama bazı şeylerde daha rahat hissedeceğiz. Bu ilk bölümdeki kararın bir kısmı, çünkü nispeten oyuncu kadromuzun daha yaşlı bir üyesi. Temelde genç bir oyuncu kadromuz var ve yaşlı insanlar daha savunmasız ve biz de bunun farkındayız. Ayrıca hikayesinin bu iki bölümdeki en ilişkilendirilebilir hikaye olduğunu düşünüyorum. Çoğumuz evdeyken çok benzer bir şey yaşadık. Sevdiğimiz biriyle kapalı kaldık – bu hem hoş hem zorlayıcı- ve fikir ayrılıkları yaşadık. Bilirsiniz bu fikir ayrılıkları sevgililik gibi zamanlarda hakkında konuşmadığınız şeylerdir. Hem mizahı hem de dokunaklılığı bu hikayede bulmaya çalıştık.

Sezon ilerlerken, Shaun ve Lea’nın bu yıl ilişkilerinde sonraki hangi adımları atacaklarını göreceğiz?

Bu yılki zorluk “Kendimi ona sevdirebilir miyim?” veya “Benden hoşlanıyor mu?” değil. Bu yılki zorluk, “Bir ilişkinin yürümesini sağlayabilir miyim?” İlişkilerde yaşadığımız bütün problemler ve yapacağımız bütün hatalar asıl konu. Shaun için benzersiz zorluklar var, ancak Shaun aynı zamanda onlarla farklı şekilde başa çıkmasına izin veren benzersiz becerilere de sahip. Her zaman şovun Shaun’dan öğrendiğimiz şeyler olduğunda dahi iyi olduğunu söylüyorum, tersi değil.

Ayrıca bu sezon gözetmen rolünüzde Shaun var. Bu, ilerleyen dönemlerde dizinin dinamiğini nasıl değiştiriyor?

Shaun, Morgan, Park ve Claire’i denetleyen Lim ve Andrews hakkında daha az şey olacak. Konu Shaun, Morgan, Park ve Claire’in, vesayetlerine giren yeni birinci sınıf sakinlerini denetlemesi ve Shaun’un buna hazır olup olmamasıyla ilgili olacak.

The Good Doctor Yapımcısı Dizi Hakkında Konuştu

Kaynak: TVLine

Tansu Kardaş’ın Diğer Yazıları İçin Tıklayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...