Anasayfa HaberlerDizi Haberleri The Crown’un 5. Sezon Setinden Elizabeth Debicki: Prenses Diana

The Crown’un 5. Sezon Setinden Elizabeth Debicki: Prenses Diana

Yazar: Mediha Karasungur

The Crown’un 5 Sezon Setinden Elizabeth Debicki: Prenses Diana

The Great Gatsby, The Man From U.N.C.L.E. ve Tenet gibi yapımlardaki rolleri ile bilinen Elizabeth Debicki, Netflix’in The Crown dizisinde, Diana Spencer’ı daha önce canlandırmış olan Emma Corrin’in yerini alıyor. İzleyiciler Debicki’yi Galler Prensesinin daha olgun halini canlandırırken görecekler.

The Crown, kraliyet ailesinin arasındaki dramayı ve II. Elizabeth dönemindeki İngiltere’yi anlatıyor. Yeni sezon 1990’ların başlarında geçiyor ve Başbakan John Major’ın dönemine odaklanıyor. Bu sezonda Imelda Staunton Kraliçe Elizabeth olarak, Jonathan Pryce ise Prens Philip olarak dizide yer alacaklar. Gillian Anderson’ın Margaret Thatcher’ı canlandırdığı harika performansından sonra Jonny Lee Miller da Başbakan Major’a hayat verecek.

The Crown dizisinin 6. sezonunda, kraliçe 21. yüzyıla doğru adımlarını atarken yapım sona erecek. Yaklaşmakta olan 5. sezon tüm karakterler için önemli bir dönüm noktası olacak. 5. sezon Prens Charles ve Prenses Diana’nın evliliğini, çiftin skandal boşanma süreçlerini ve prensesin 1997 yılındaki vakitsiz ölümünü dramatize edecek. Tüm bu olaylar, monarşinin geleceğini şekillendirecek ve seyircisine heyecan dolu bir sezon izlettirecek.

The Crown 4. Sezonda Prenses Diana’yı çekingen, masum bir genç kız olarak tanıtmış olsa da, Debicki’nin Diana temsili çok daha farklı olacak. Debicki, Diana’yı yavaş yavaş kendi gücünün farkına varan bir kadın olarak yansıtacak. Bir önceki sezonda Corrin’in çok iyi karşılanan ve beğenilen performansından sonra Debicki’nin onun yerini doldurmak ve seyircinin yüksek beklentisini karşılayabilmek için fazlasıyla çaba sarf etmesi gerekiyor. Gerçek hayatta bu denli ikonik olan bir figürü oynamak hiç de kolay değil. Fakat set fotoğraflarına bakılacak olursa, Debicki meydan okumaya hazır görünüyor.

The Crown’un 5 Sezon Setinden Elizabeth Debicki: Prenses Diana

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...