Anasayfa HaberlerFilm Haberleri The Bride of Frankenstein Filminin Yönetmeni: Maggie Gyllenhaal

The Bride of Frankenstein Filminin Yönetmeni: Maggie Gyllenhaal

Yazar: Enis Derdimentoğlu

The Bride of Frankenstein Filminin Yönetmeni: Maggie Gyllenhaal

Netflix’in “The Bride of Frankenstein” (Frankenstein’ın Gelini) yeniden çevrimi, yönetmenlik koltuğuna Maggie Gyllenhaal’ı oturtuyor. Filmde, başrollerde Christian Bale ve Peter Sarsgaard yer alacak; ancak Frankenstein’ın gelinini canlandıracak oyuncu henüz belirlenmedi. Christian Bale ve Maggie Gyllenhaal 2008 yılında Batman Kara Şövalye filminde birlikte rol almıştı.

1931 yapımı “Frankenstein” filminin devamı olan 1935 tarihli orijinal “Frankenstein’ın Gelini”, James Whale tarafından yönetilmiş ve Colin Clive tarafından canlandırılan Dr. Frankenstein’ın ikonik Canavar’ına (Boris Karloff) bir eş yaratma çabasını anlatmıştı. Yeniden çevrim, bu klasik hikayeyi modern bir bakış açısıyla yeniden yorumlayacak.

Ancak, devam eden yazarlar ve oyuncular grevi nedeniyle filmin prodüksiyonunun 2024’ün ilk çeyreğinden önce başlaması beklenmiyor. Oyuncuların yeni anlaşmalara varmak için grevin sona ermesini beklemesi gerekiyor ve bu süreçte kadroya dahil olacak oyuncuların kimler olacağı henüz belli değil.

Maggie Gyllenhall, oyunculuktan yönetmenliğe, Olivia Colman’ın başrolünü üstlendiği “The Lost Daughter” ile geçiş yaptı ve ilk filmiyle eleştirel başarıyı yakaladı. Colman’a ikinci Oscar adaylığını getiren filmde ayrıca Jessie Buckley, Dakota Johnson, Ed Harris, Peter Sarsgaard, Paul Mescal gib isimler rol aldı.

Filmi, Elena Ferrante’nin kitabından uyarlayan Gyllenhaal, filmin dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülüne layık görüldü ve OSCAR ve BAFTA da dahil olmak üzere birçok ödüle aday gösterildi.

The Bride of Frankenstein Filminin Yönetmeni: Maggie Gyllenhaal

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...