Anasayfa HaberlerFilm Haberleri TENET’e Devam Filmi Gelmesi Muhtemel Mi?

TENET’e Devam Filmi Gelmesi Muhtemel Mi?

Yazar: Oğuzhan Güre

TENET’e devam filmi gelmesi muhtemel mi? Tenet 2, Christopher Nolan’ın devam filmleri yapma eğiliminde olmadığı göz önüne alındığında, beklenmedik bir şey gibi görünebilir, ancak Tenet’te bunu tamamen değiştirebilecek bir durum var.

Film, John David Washington’un karakterinin, insanlığı muhtemelen yok edecek bir komployu durdurmak için zamanın tersine çevrildiği bir maceraya atılmasını konu alıyor. Yani bildiğimiz klasik casusluk meseleleri.

Tekrar tekrar izlemeyi gerektiren bir örgüye sahip olan Tenet için Nolan’ın ortaya koyabileceği o kadar çok fazla şey var ve bu da bizi ‘Acaba devam filmi olabilir mi?’ sorusuna yöneltiyor.

Spoiler olabileceği için çok fazla ayrıntıya girmek istemiyoruz ancak, kahramanımızın ve Neil’in ilişkisi hakkında veya Tenet organizasyonu ile ilgili ortada pek çok bilinmeyen şey var.

Olayların gelecekte olduğunu biliyoruz. Sator ve gelecekte dünyayı yok etmek için zamanı tersine çevirmek isteyen diğer insanların girişimlerini engellemek için bu olayları kahramanımızın geleceğe taşıdığını da varsayabiliriz.

Akılda kalan birçok sorunun yanı sıra izleyicilerin de John David Washington ve Robert Pattinson ikilisini tekrar bir arada görmek istemesi de ‘Neden olmasın?’ diye düşünmemize neden oluyor.

Bunlara rağmen Nolan, Kara Şövalye üçlemesinin dışında hiçbir filme ikinci bir film çekme girişiminde bulunmadı. Her zaman orijinal filmler yapma eğiliminde bulunan Nolan, izleyiciler için açık kapı bırakmayı da oldukça seviyor. Yani bu da demek oluyor ki Nolan her ne kadar birçok soruyu cevapsız bırakmış olsa da bu ikinci bir film çekileceğini göstermeyebilir.

İlerleyen günlerde Tenet hakkında daha fazla konuşmaya başladığı zaman, tek film olarak mı kalacak yoksa devam filmi gelecek mi sorularının cevabını alacağız gibi duruyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...