Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Netflix Resident Evil Serisini Televizyona Uyarlıyor!

Netflix Resident Evil Serisini Televizyona Uyarlıyor!

Yazar: Oğuzhan Güre

Netflix Resident Evil serisini televizyona uyarlıyor!

Netflix, aynı adı taşıyan video oyun serisine dayanan her bölümü bir saat olacak sekiz bölümlük bir sezon için girişimlere başladı. Oyunların hikayesine bağlı altı adet film çeken Constantin Films, dizinin çekimlerini de üstlenecek. Netflix, Resident Evil için dizi çekileceğinin müjdesini 2019’un başlarında vermişti.

Andrew Dabb, dizinin yazarlığını, yapımcılığı görevini üstlenecek. Dabb daha önce The CW’nin en sevilen dizilerinden biri olan Supernatural’ın birçok sezonunda görev almıştı.

Andrew Dabb’ın yaptığı açıklama şu şekilde: “Resident Evil, tüm zamanların en sevdiğim oyun serisi. Bu harika hikayeyi dünyanın her yerinden Netflix izleyicileriyle buluşturmak benim için çok önemli bir olay. Bunun için büyük bir heyecan duyuyorum. Bu diziyle birlikte Resident Evil’ı tanıyacak kişilere de hikayeyi tanıtabileceğiz. Hikayeyi zaten bilenler de daha önce hiç görmedikleri şeylerle karşılacak ve sevdikleri karakterlere dair hikayeleri bir de bizim gözümüzden izleyecekler.” 

Dizi, iki zaman çizgisinde devam edecek. Dizi, bir tarafta on dört yaşındaki kız kardeşler Jade ve Billie Wesker’in yeni bir şehre taşınmalarını ve bu şehirde yaşayacakları olaylardan sonra ortaya çıkacak olan sırları anlatacak. Diğer tarafta ise on yıldan uzun bir süre sonra 30 yaşında olan Jade’in, T-Virüsüyle enfekte olan insanlarla ve hayvanlarla olan hayatta kalma mücadelesini anlatacak.

Resident Evil’ın ilk 2 bölümünü Bronwen Hughes yönetecek. Andrew Dabb’ın yanı sıra Robert Kulzer, Oliver Berben ve Mary Leah Sutton da dizinin yönetici-yapımcılığını üstlenecek. Martin Moszkowicz ise dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...